п'ятниця, 6 липня, 2018, 21:20 Політика
Заліщук застерігає, що закон про заборону сайтів дасть необмежену владу СБУ
ZIK
ZIK

Ні у парламенту, ні у громадянського суспільства не буде доступу до інформації, щоб зрозуміти, з якої причини закрили той чи інший сайт.

На цьому наголосила народний депутат України Світлана Заліщук у програмі «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Нагадаємо, нещодавно Комітет парламенту з питань національної безпеки та оборони схвалив проект закону щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері.

«Я взагалі не розумію, як можна дозволяти Службі безпеки України вирішувати, що є добрим, а що – поганим для українського читача, що є пропагандою, а що ні. На мою думку, потрібно не просто закривати сайти, а боротися з ними, розслідувати, хто за ними стоїть», – вважає Світлана Заліщук.

Депутат переконана, що проект закону щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері дає правоохоронним органам необмежену владу, а особливо – СБУ, яке сьогодні є найменш підконтрольним як громадянському суспільству, так і парламенту.

«У нас не буде доступу до інформації, щоб зрозуміти, з якої причини закрили той чи інший сайт. Наприклад, нещодавно журнал «Новое время» опублікував приголомшливе журналістське розслідування про публічні закупівлі в оборонній сфері.

Йшлося про те, що були укладені договори з компаніями, які мають безпосередній зв’язок із українськими урядовцями. Так, на кожному БМП заробляли по 24 тисячі доларів і вивели з українського бюджету мільйони гривень. І це все відбувалося під грифом секретності. Натомість фігуранти розслідування подали в суд на ЗМІ», – зауважила Заліщук.

Вона пояснює, що подібні всеукраїнські ЗМІ захищені від тиску з боку можновладців принаймні своєю публічністю. Однак по всій Україні є багато регіональних сайтів, які займаються не менш важливими розслідуваннями, але захисту у вигляді публічності вони вже не мають.

Відтак, констатує Світлана Заліщук, з боку місцевих СБУ та правоохоронних органів після прийняття відповідного законопроекту систематично відбуватиметься «закривання рота» тим, хто розслідує реальну корупцію у владі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-14 06:39 :10