Новини » Політика

Речник МВС розповів про результати експерименту з інститутом детективів

ZIK

Експеримент зі створення інституту детективів, який відбувається у кількох областях України, дає непогані результати.

Про це в ефірі інформаційного спецпроекту з Наташею Влащенко на телеканалі ZIK під час телефонного включення заявив директор Департаменту комунікацій МВС України Артем Шевченко.

Член Венеціанської комісії у 2009-2013 рр. Марина Ставнійчук зауважила, що публічною стороною реформи правоохоронних органів була дорожня поліція, і це всі українці бачили. Марина Ставнійчук нагадала, що рівень довіри до поліції становив 60%, щоправда, тепер він становить 24%.

«Але ми розуміємо, що насправді всі ті проблеми, які пов’язані з розслідуванням злочинів, пов’язані із другою складовою реформи Міністерства внутрішніх справ і надзвичайно складною проблемою – реформуванням кримінальної поліції», – зазначила Марина Ставнійчук.

Звертаючись до директора Департаменту комунікацій МВС України Артема Шевченка, гостя програми запитала, що в Україні зроблено у ключовому питанні, яке прямо пов’язане зі злочинністю, із довірою та захистом людей у країні.

Артем Шевченко заявив, що зроблено чимало, і попри недоліки, поступ є:

«Мова йде про те, що взагалі сформована кримінальна поліція як окремий вид всередині Національної поліції. Це перше. Друге: підрозділи кримінальної поліції – це слідство, безумовно, це найпотужніший, найвідповідальніший блок кримінальної поліції, до речі, найчисельнішої – 14 тисяч слідчих зараз нараховує кримінальна поліція, активно реформується шляхом створення інституту детективів».

Артем Шевченко нагадав, що цей процес відбувається у межах експерименту в кількох областях. Мова йде про поєднання функцій оперативного працівника та працівника слідства. Директор Департаменту комунікацій МВС України зазначив, що експеримент дає непогані результати. Артем Шевченко додав, що експеримент почався рік тому, але активно триває півроку.

«У нас кількість справ, переданих до суду, порівняно з кінцем 2015-2016 року, зросла на 18-20%», – наголосив речник МВС.

Нагадаємо, 4 липня Національна поліція відзначила своє професійне свято.

Loading...