Новини » Львів

На виконкомі ЛМР таки протиснули рішення про зведення готелю з підземним паркінгом на вул. Вороного

Джерело: Google Maps

Виконавчий комітет Львівської міськради сьогодні, 6 липня, таки затвердив детальний план території обмеженої вул. М. Вороного, вул. С. Руданського, вул. Ф. Ліста, вул. М. Коперника, пл. А. Міцкевича, просп. Т. Шевченка. Генплан передбачає зведення на місці стихійної автостоянки на вулиці Вороного – готелю з підземним паркінгом. Проти цього будівництво протестують мешканці прилеглих будинків. Сьогодні вони просили членів виконкому перенести питання, адже консенсусу у питанні не досягнуто. Втім, виконком поспіхом пройняв рішення.

Як повідомляв ZIK, на останньому виконкомі, де розглядали це питання, під натиском мешканців мер Андрій Садовий переніс питання про зведення готелю на вул. Вороного і дав вказівку головному юристу та головному архітектору розглянути зауваження людей та знайти з ними компроміс. Та після такого рішення Садового, це питання внесли у порядок денний сесії, а у день зібрання – вилучили. Сьогодні воно знову з’явилися у порядку денному виконкому.

<nbsp;>
;>

Мешканці вулиць Вороного та Ференца Ліста повідомили, що погоджувальної ради чи робочої групи про яку вони просили, створено не було, тож домовленості немає.

«Це спірне питання. В нас є великий конфлікт щодо цієї земельної ділянки. В першу чергу ми б хотіли, щоб була створена погоджувальна рада, якщо це не передбачено законодавством – то робоча група. Сьогодні, будь ласка, перенесіть це питання, крім того ми зазначали, що як громада хотіли б там окрім паркінгу громадський простір,і хотіли б запропонувати вам цей проект, а не готель для інтересів однієї особи. Тому, просимо щоб ви сьогодні не голосували за це питання, перенесли його», – повідомила мешканка вул. Вороного Юлія.

Втім, цього разу чиновники обрали іншу стратегію. Якщо на минулому засіданні вони наполягали, що будівництво наземного паркінгу, як було заплановано раніше, не дозволяють державні будівельні норми, а зведення підземного паркінгу з готелем – найкращий варіант, то нині постійно наголошували, мовляв, затвердження детального плану ще не означає, що на спірній ділянці буде готель. Для цього потрібно буде пройти інші етапи – видати містобудівні умови та обмеження на будівництво.

<nbsp;>
;>

«До видачі містобудівних умов та обмежень, як на мене, не менше 2 років, як не більше, бо там ще не вирішене питання землекористування і не відомо, у який спосіб воно буде вирішене. Я пропоную це рішення підтримати», – зазначила головний юрист міста Гелена Пайонкевич.

Генплан, який сьогодні винесли на затвердження, все ж змінили. Він вже не передбачає відновлення знищеного колись пасажу Міколяша проти чого також протестували мешканці. Сьогоднішнім рішенням передбачено, що функціональне призначення цієї території не визначається до врегулювання спірних питань.

Нагадаємо, згідно із проектом, готель на вул. Вороного матиме шість поверхів і дворівневий підземний паркінг на 60 місць.

Мешканці вулиць Вороного та Ференца Ліста мають небезпідставні побоювання з приводу того, що будівництво підземного паркінгу на два рівні у цьому місці є неможливим через геологію ґрунтів і близькість іншої забудови. Так, під час зведення будівлі банку на цій вулиці в їхніх будинках стінами вже пішли тріщини.

Додамо, що остаточно затвердити детальний план території мають депутати під час  сесії ЛМР.Loading...