Новини » Регіони 6 липня, 2018, 10:50
На Тернопільщині будуть звільняти директорів шкіл, які збиратимуть гроші з батьків першачків

Тернопільщина забезпечена всім необхідним для дітей у перших класах, які з вересня почнуть навчання за стандартами нової української школи. Директорів і педагогів, які вимагатимуть гроші на ремонти чи знаряддя, звільнятимуть з посад.

Про це повідомила начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Ольга Хома.

«Сьогодні достатньо коштів виділено як з державного, так і з обласного бюджетів, щоб забезпечити усім необхідним навчальний процес у перших класах. Тому коли є скарги батьків про те, що діти йдуть до першого класу і в них збирають кошти, – це неприпустимо. Ми будемо реагувати досить рішуче аж до звільнення керівників навчальних закладів, вчителів, класних керівників, які це роблять», – сказала Ольга Хома.

Вона зазначила, що на фінансування нової української школи виділили понад 50 млн грн, з яких 25 млн – залишок коштів освітньої субвенції та понад 25 млн – з державного бюджету.

Гроші, як запевнила керівник освітнього відомства, витратили на придбання комп’ютерного обладнання, техніки для копіювання, а також на оснащення кабінетів природно-математичного циклу та інноваційного навчально-тренінгового центру, шкільних автобусів тощо.

«Будь яка реформа не може відбуватися без фінансування, вперше у систему освіти робляться такі капіталовкладення. Це не тільки державні кошти, а й з обласного бюджету. Також минулого року Тернопільська область отримала на 25% більше освітньої субвенції, ніж потребувала. Її залишки, а це 25 млн, направили на розвиток нової української школи», – зазначила Ольга Хома.

Вона наголосила, що у випадку зборів коштів у школах слід звертатися в управління освіти і науки облдержадміністрації або в правоохоронні органи.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 06:06 :23