Новини » Події 6 липня, 2018, 21:48
На посаду голови Хмельницького управління ДБР претендує правоохоронець, причетний до сфабрикованої справи
ZIK
ZIK

До зали заходить черговий кандидат на обіймання посади директора Хмельницького управління Державного бюро розслідувань. Розповідає комісії про свої чесноти, дитячу мрію та навіть успіхи в розбудові футболу в області.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

«Я з дитинства мріяв бути правоохоронцем, навчався у відповідному навчальному закладі на слідчого, закінчив з відзнакою. Коли я прийшов в асоціацію футболу – у 2012 році – у нас в місті грало в футбол 16 команд, на сьогоднішній день ми маємо понад 500 команд», – розповідає кандидат.

Це – Дмитро Руденко, нинішній очільник Хмельницького відділу поліції на Вінниччині. В органах працює чи не все життя. Та найбільше відомий справою проти правозахисника Дмитра Гройсмана, що розпочалась у 2010-му. Чоловік у своєму блозі опублікував фото статуетки, чия інтимна частина тіла лежала на Конституції. Так проілюстрував наругу можновладців над основним законом держави.

«Пришили» йому наругу над державними символами. І друге – поширення порнографії. Це абсурд, ця справа висмоктана просто із пальця», – запевняє адвокат Євгенія Закревська.

Правозахисниця певна: справу проти Дмитра Гройсмана повністю сфабриковано. Допік же він вінницьким правоохоронцям тим, що активно виступав проти міліцейського свавілля та викривав їхні оборудки.

«Власне, ми тоді стояли проти цієї свавільної тупої міліцейської машини, і обличчям цієї машини був саме Дмитро Руденко. І він, саме він, безпосередньо брав участь в організації цих усіх документів, і він, начебто, персоніфікував це слідство», – каже правозахисник Олександр Павличенко.

Слідство у так званій «порносправі» проти Дмитра Гройсмана тривало 3 роки. Хворе серце чоловіка не витримало навантажень, він помирає в 41 рік, так і не дочекавшись виправдувального вироку. Його винесуть за місяць після смерті правозахисника. Жодного з учасників сфабрикованого процесу до відповідальності не притягнуто. А от Дмитро Руденко відтоді не тільки пройшов переатестацію, а й дістав підвищення у службі. Нині конкурсна комісія нагадує Руденкові про справу давню, але не забуту.

«Я займався цією справою лише 10 днів. Значить я отримав цю справу повністю готовою, тому в мене не було підстав вважати, що це не є злочином», – каже Руденко.

Своє занепокоєння тим, що Дмитро Руденко подає свою кандидатуру на керівну посаду в Державне бюро розслідувань, уже висловили в українській Гельсінській спілці з прав людини.

Торік Руденко вже пробувався на голову одеського управління НАБУ. І навіть був рекомендований на цю посаду. Втім після детальнішого вивчення урядницької біографії, переглянули своє рішення. Що ж відповість Державне бюро розслідувань – стане відомо не раніше, аніж за тиждень.

Анна Безугла, «Перші про головне»

 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 23:53 :44