Новини » Львів 6 липня, 2018, 12:27
Компанія Egis завершила розробку документації на вирішення сміттєвої проблеми у Львові
Фото: city-adm.lviv.ua/Олександр Мазуренко
Фото: city-adm.lviv.ua/Олександр Мазуренко

Сьогодні в Києві за участі Надзвичайного та Повноважного Посла Франції в Україні Ізабель Дюмон відбулася церемонія передачі Техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) в рамках Стратегії поводження з твердими побутовими відходами для Львова, розробленого групою компаній Egis за кошти Уряду Франції.

Про це йшлося на церемонії передачі ТЕО у ЛМР з використанням скайп-зв’язку, повідомляє кореспондент ІА ZIK.

«Львів співпрацює з компанією Еджіс вже впродовж 14 місяців. Така співпраця є можливою завдяки підтримці уряду Франції, їхнього посольства в Україні та безпосередньо пані посол. Орієнтовно 8 липня ми вже будемо мати перелік компаній, які зголосилися брати участь у будівництві заводу. З-поміж них буде визначено одну, яка, власне, і буде будувати завод. Ми маємо намір вже цього року розпочати будівництво. Звичайно ж, ще буде потрібно мати погодження урядових структур, але поїзд вже пішов», – розповів мер Львова Андрій Садовий.

Також міський голова висловив вдячність уряду Франції, особисто послу Ізабель Дюмон та фахівцям компанії Egis за підтримку та реалізацію цього проекту.

Довідка від ЛМР про роботу «Еджіс» у Львові:

Фото: city-adm.lviv.ua
Фото: city-adm.lviv.ua

Упродовж 2017-2018 років французька компанія Egis, в рамках фінансування, наданого Міністерством економіки та фінансів Франції, працювала над підготовкою техніко-економічного обґрунтування, що мало на меті розробку стратегії поводження з твердими побутовими відходами для Львова, а також сприяння отриманню фінансування та проведенню тендерних торгів для залучення інвестицій в розвиток міської інфраструктури і будівництво нового сміттєпереробного заводу.

Комплексне ТЕО, підготовлене експертами Egis, охоплює проект рекультивації сміттєзвалища в с. Грибовичі поблизу Львова та будівництво нового сміттєпереробного заводу, а також комплексну оцінку екологічної, соціальної, фінансової та економічної складових проекту.

Фото: city-adm.lviv.ua
Фото: city-adm.lviv.ua

Початком робіт над ТЕО було підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Львівською міською радою та компанією Egis в березні 2017 року. Перші результати робіт над ТЕО були представлені в жовтні 2017 року, після 6 місяців інтенсивних робіт. Після цього, Egis, в тісному співробітництві із комунальним підприємством «Зелене місто», яке було створено спеціально для реалізації проекту поводження з ТПВ, продовжила роботу над розробкою ТЕО, фінальна версія якого була готова в квітні 2018 року.

Був підготовлений попередній проект ключового об’єкту для інвестування згідно зі стратегією з поводження з ТПВ, а саме, комплексу комбінованої механіко-біологічної переробки (МБП) та сортувальної станції, який є головним елементом у досягненні цілей з переробки та захоронення відходів на полігоні. Перша частина, станція з сортування відходів, зможе приймати до 60 000 тонн відсортованого сміття для переробки, для подальшого сортування за окремими типами: пластик, метал, папір або картон, для перепродажу чи повторного використання.

Завод МБП забезпечуватиме переробку решти ТПВ, відокремлюючи органічні відходи, переробка яких буде здійснюватись через процес компостування та отримання недозрілого компосту, придатного для використання в різних роботах. На заводі МБП також буде установка для вироблення палива із залишкових відходів для його постачання на теплові станції або цементні печі, в якості альтернативного палива.

Другим важливим елементом проекту від Egis стали розробка документації для рекультивації Грибовицького звалища. Згідно з оцінкою, полігон в Грибовичах містить до 11 млн куб. м відходів, накопичених впродовж 50-и років і охоплює територію площею понад 27 га. В рамках техніко-економічного обґрунтування, Egis розробив попередній проект рекультивації полігону в Грибовичах. Цей складний проект призначений для зменшення впливу полігону на навколишнє середовище; він включає в себе переробку фільтрату (продукту вилуговування дощових вод, які просочуються через маси відходів), які накопичуються на території полігону, а також відведення та ліквідацію звалищного біогазу (метану), який утворюється в процесі розкладу сміття. Паралельно буде змінена форма складування старих відходів та забезпечена їх герметизація завдяки покривному шару на основі геомембрани; на рекультивованому полігоні будуть проведені відповідні роботи для його інтеграції до природного ландшафту.

Техніко-економічне обґрунтування включало в себе аналіз впливу діяльності заводу МБП, а також робіт з рекультивації полігону на навколишнє середовище і соціальну сферу. Проведена оцінка підтверджує, що запропоновані інвестиції матимуть значний вплив на зменшення викидів парникових газів, завдяки відводу біогазу з полігону (метан є потужним парниковим газом) та збільшенню об’ємів переробки. Таким чином проект зможе забезпечити зменшення викидів парникових газів в еквіваленті 141 500 тон СО2 щороку.

Аналіз економічного ефекту інвестицій, виконаний Egis, підтверджує загальний позитивний результат проекту, якщо будуть взяті до уваги усі економічні вигоди: зменшення рівня небезпеки для навколишнього середовища та здоров’я, зменшення площі, що використовується полігоном, відновлення матеріалів та енергії, а також зменшення неприємного впливу на населення м. Львів. Крім того, економічна модель проекту підтверджує, що тарифи не перевищать порогів доступності.

Успішне завершення робіт над ТЕО стало вирішальним чинником для підписання фінансової угоди стосовно першого етапу інвестицій в травні 2018 року: надання Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) кредиту на 20 мільйонів євро, 5 мільйонів євро пільгового кредиту від Фонду чистих технологій (CTF) Кліматичних інвестиційних фондів, а також грантових коштів на суму 10 мільйонів євро від Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P). Цей перший етап інвестицій дозволить профінансувати першу стадію рекультивації Грибовицького полігону та будівництва сміттєпереробного заводу, а також покращити систему збору ТПВ і дати поштовх розвитку вторинної переробки відходів у Львові.

Egis підготувала тендерну документацію для всіх необхідних робіт з будівництва заводу МБП та рекультивації сміттєзвалища. Перші тендери для оцінки попереднього відбору підрядників на будівництво заводу було оголошено в червні 2018 року. ТЕО стане основою для переговорів між Європейським інвестиційним банком та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, які вже тривають, щодо фінансування другого етапу проекту.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-24 01:55 :36