Новини » Події 6 липня, 2018, 20:42
Імовірно, США зацікавлені в тому, щоб Україна не була найслабшою країною в Європі
ZIK
ZIK

Зовнішня розвідка – один зі способів дізнатися про плани ворога і завчасно підготуватися до ймовірних загроз. Після нещодавньої зустрічі в рамках «Black Sea Intelligence Forum» Київ заручився підтримкою розвідки восьми країн. Тепер спецслужби зовнішньої розвідки Болгарії, Франції, Грузії, Молдови, Румунії, Туреччини, Великобританії та США співпрацюватимуть з нами.

 

Про це йдеться у програмі військових розслідувань «Стежками війни» на телеканалі ZIK.

«Розвідники є по всьому світу. Вони діють таємно і не можуть виявити себе неправомірними діями. Така людина отримує інформацію, проникає у секрети урядів, наприклад», – ділиться екс-голова Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

Діяльність української зовнішньої розвідки проводиться в економічній, військово-технічній, науково-технічній, інформаційній та екологічній сферах. Крім того вона регламентується законом, підпорядковується Президентові України і Верховній Раді.

Російська розвідка є підступною

Ветеран служби зовнішньої розвідки Василь Богдан наголошує: наш ворог особливо небезпечний і діє підло. Російська розвідка ніколи не грала за правилами.

«Після розпаду Союзу ми ухвалили джентльменську угоду між всіма спеціальними службами країн колишнього СРСР. Ми зобов’язалися не проводити роботу один проти одного, за винятком країн Балтії. І тільки Росія не підписала цей документ», – зазначає ветеран Василь Богдан.

Наші противники не лише особисто збирають секретні дані, а ще й активно займаються вербуванням.

«Вони дозволяють собі іноді вербувати кадрових розвідників і працівників спецслужб. Мета – долучати їх до роботи проти нашої держави», – підкреслює ветеран Василь Богдан.

Найпотужнішу розвідку мають Штати

Сьогодні ж найсильнішою зовнішньою розвідкою можуть похвалитися США.

«США сильніші завдяки грошам і технологіям. Однак вони ведуть роботу проти найбільшого союзника в Європі – Німеччини», – наголошує екс-голова зовнішньої розвідки Микола Маломуж.

Міжнародна зустріч представників розвідки у Києві

Нещодавно в Київ приїхали представники розвідки восьми країн – Болгарії, Франції, Грузії, Молдови, Румунії, Туреччини, Великобританії та США.

«Були зустрічі різних форматів. Зокрема ми говорили і про загрози в Чорноморському регіоні. Ми домовилися про обмін розвідувальною інформацією, експертними групами. Також дійшли згоди щодо інших спільних заходів. На мій погляд, ми виходимо на новий етап», – каже представник головного управління розвідки МО України Вадим Скібіцький.

Аби підвищити рівень підготовки українських розвідників, іноземці особисто готові провести для них навчання.

«У головному управлінні розвідки Міноборони ми склали комплексний план. Він передбачає навчання особового складу, начальників, командирів. До цього ми залучимо інструкторів із країн-членів НАТО», – розповідає Вадим Скібіцький.

Експерти вважають показовим те, що зустріч розвідників відбулася саме в Києві. Адже це додає оптимізму щодо розвитку можливого сценарію на Донбасі.

«Скоріш за все, утвориться нове розвідницьке товариство, де ми отримаємо багато інформації. Також мені здається, що США дуже зацікавлені в Україні. Ймовірно, американці хочуть, аби держава не була найслабшою у європейському театрі», – зауважує експерт Олег Жданов.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 14:29 :20