Новини » Економіка 6 липня, 2018, 11:12
Гройсман заявив, що дотації державним шахтам за рік «виносять» із бюджету 3 млрд грн
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Верховної Ради України. Фото: Космач Олександр/УНІАН
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Верховної Ради України. Фото: Космач Олександр/УНІАН

Україна потребує нової політики у вугільній галузі, адже нині стан справ у вугільній галузі незадовільний.

Про це сьогодні під час години запитань до уряду на засіданні Верховної Ради України, яке транслює телеканал ZIK, заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Очільник уряду наголосив, що стан справ у вугільній галузі незадовільний, і слід системно займатися реструктуризацією шахт, оновленням та модернізацією, і про це він говорив профільному міністру.

«Сьогодні виникає різниця між вугіллям, що видобувається, та його ціною продажу. Ця різниця не на користь державних шахт, тому ми дотуємо кожну тонну вугілля, і ця дотація за рік становить 3 млрд грн. На жаль, ці 3 млрд грн потрібно знайти у державному бюджеті для того, щоб компенсувати різницю, як правило, заробітні плати. Але я поставив чітке завдання і профільному міністру, і міністру фінансів України знайти можливості у межах бюджету для того, щоб спрогнозувати до кінця року виплату заробітної плати ритмічно без створення додаткової заборгованості», – заявив Володимир Гройсман.

Проте і цього мало, наголосив він та додав, що Україна потребує нової політики у вугільній галузі. Володимир Гройсман заявив, що таке завдання поставили перед профільним міністерством, і за нього персонально відповідає очільник цього відомства.

«Наголошую – це питання буде у мене на порядку денному кожен день», – акцентував Володимир Гройсман.

Нагадаємо, 19 червня під ВРУ сталися сутички між протестувальниками –шахтарями, які вийшли на акцію протесту, вимагаючи погасити борги із виплати зарплати, та правоохоронцями.

Протестні акції шахтарів під ВРУ продовжилися і цього пленарного тижня. Гірники вимагають ухвалення законопроект № 8362 про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» щодо належного фінансового забезпечення державного сектору вугільної галузі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-26 20:43 :28