Новини » Політика 6 липня, 2018, 10:54
Екс-нардеп: У БПП відбувається розсилка sms щодо голосувань по законопроектах
ZIK
ZIK

Однією з причин недовіри громадян до парламенту є його залежність. Зокрема, Рада залежна і тому, що Президент ламає її «через коліно». Коли фракція БПП перед голосуванням щодо важливого рішення збирається в Адміністрації Президента, можна бути певним, що це рішення таки ухвалять.

Про це в ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Прямим текстом» на телеканалі ZIK заявив позбавлений мандату народного депутата України Єгор Фірсов.

«Давайте для початку поставимо діагноз, що ми маємо. Чому сьогодні Верховна Рада має нижчий рівень довіри суспільства, ніж російські ЗМІ? Це видно по соціології, де рівень довіри до парламенту – 7%. Мені здається, що ці 7% - це самі депутати, їх помічники, охоронці та інші», – заявив політик.

Він переконаний, що соціологія – це наслідок, тому вирішив назвати причини цього. Таких виявилось відразу три.

«Перше – цією Верховною Радою, все ж таки, правлять олігархи і клани. Погляньте на діючі склади. Офіційно передвиборчий штаб Ляшка очолив Зінченко, який, фактично, все життя працював на Ахметова. Тобто Ляшка вже своїм змістом наповнює Ахметов», – підкреслив Єгор Фірсов.

Він переконаний, що у Верховній Раді сформувались дві групи, які навіть не соромляться того, що їх називають «олігархічними», – це «Воля народу» і «Відродження».

«Так само у нас є фракція, напевно, найбільшого сьогодні олігарха, ім‘я якого Петро Олексійович Порошенко. У нас є група «УкрОП», представлена в Раді 12-14 депутатами, де, фактично, офіційно членом партії є Ігор Коломойський. Тобто цей «спрут» окутав парламент, незважаючи на те, що 52% в Раді – це нові люди», – каже екс-нардеп.

На його думку, вони мали б прийти туди з новими якостями, влити «свіжу кров», але система, все-таки, зламала їх. Натомість таких, кого система не змогла зламати, залишилось декілька десятків.

«Друга причина полягає в тому, що Верховна Рада не зробила того, що обіцяла. Депутатську недоторканність знімати не хочуть, ухвалювати закон про імпічмент не хочуть. А це те, з чим ішли політичні сили, чого обіцяли десятки років», – підкреслив політик.

Третьою ж причиною він вважає залежність. Мовляв, суспільство не довіряє Верховній Раді, бо бачить, що парламентарі є залежними.

«Вони залежні від Президента, що ламає Верховну Раду через коліно. Депутатам розсилають «есемески», як голосувати. Там пише номер законопроекту і «плюс» або «мінус». Коли Президенту потрібно призначити кума Генпрокурором абощо, відразу Верховна Рада це ухвалює», – запевнив Фірсов.

Окрім цього він зазначив, що коли Президент є у Верховній Раді або ж збирав напередодні фракцію у себе в Адміністрації, парламент ухвалить будь-яке рішення.

«До речі, чому нічні засідання? Бо Президент їде на роботу в обід і працює до ночі, до ранку. Тому Верховна Рада підлаштовується під нього. Коли я був у фракції, завжди казав, що вони дограються, адже Рада має бути незалежною. Саме тоді, коли парламент незалежний, він викликає повагу і довіру в людей», – підсумував екс-нардеп.

Нагадаємо, раніше в ефірі ZIKу Єгор Фірсов засудив своїх колишніх колег Сергія Лещенка, Мустафу Найєма та Світлану Заліщук за те, що вони досі не вийшли з фракції «Блоку Петра Порошенка».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-21 13:52 :17