Біля палацу Потоцьких у Львові знищили французький парк, насаджений Борисом Возницьким

Біля палацу Потоцьких у Львові знищили французький парк, насаджений Борисом Возницьким. Фото: ZIK

На території Львівської національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького у Львові, позаду палацу Потоцьких, знищено французький парк, насаджений довголітнім директором музею, Героєм України, лауреатом Національної премії ім. Тараса Шевченка Борисом Возницьким.

Журналісти IA ZIK на місці колишнього парку поблизу палацу застали працівників галереї, які упорядковували територію після того, як по ній пройшовся грейдер. Вони, зокрема, зазначили, що не знають, з якою метою відбулися зміни, і що їхнім завданням є лише розрівняти поверхню й підлити туї, які пересадили під паркан.

Колишня директор Львівської національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького Лариса Разінкова-Возницька назвала те, що відбулося «колосальним злочином» і розповіла історію створення французького парку біля палацу Потоцьких.

«Ще коли палац Потоцьких не передали Галереї мистецтв, за палацом був котлован, який залишився від спроб збудувати у Львові метро. Поряд – метробудівський будинок, у якому зараз міститься Музей книги. Відповідно, коли передали палац Потоцьких галереї Борис Возницький зробив все для того, щоб за будівлею палацу створити французький парк. Він запрошував фахівців, сам багато над ним працював, як і над парками в Олеському, Золочівському та Підгорецькому замках. Над закладкою парку працювали й працівники галереї. Тут були клумби, дерева, самшит. У центрі стояла ваза. Сьогодні ми прийшли і бачимо, що уся територія вирівняна. Ні одного дерева немає», – зазначила вона.

Біля палацу Потоцьких у Львові знищили французький парк, насаджений Борисом Возницьким. Фото: ZIK
Лариса Разінкова-Возницька. Фото: ZIK

«Це колосальний злочин. Тут викорчувано дерева, а це неприпустимо робити літом. Усю територію розрівняно. Нічого не залишилося – ні клумб, ні дерев. Тобто від французького парку нічого не залишилося. Я лише можу припускати, що тут може бути. Але парк знищили і це колосальний злочин», – підкреслила вона.

Про подію поінформували природоохоронні організації, які обіцяли з’ясувати, чи роботи проводилися законно, тобто чи були отримані усі необхідні документи. Також на місце події прибула поліція, яка зафіксувала факт знищення парку.Loading...