Новини » Регіони 5 липня, 2018, 11:31
Волинські шахтарі припинили страйк під землею
Волинські шахтарі припинили страйк під землею
Волинські шахтарі припинили страйк під землею

Гірники шахти №10 «Нововолинська» припинили акцію протесту, яку вони проводили, залишаючись у копальні.

Про це повідомив власкор IA ZIK.

За інформацією прес-служби Волинської облради, підземний страйк 39 шахтарів тривав два дні. Люди вимагали погашення боргів із заробітної плати, якої вони не бачили упродовж трьох місяців. Вночі до одного з протестувальників довелося викликати лікарів.

Наразі чоловікові надають медичну допомогу в міській лікарні. Всіх інших шахтарів також оглянули лікарі. Керівництво шахти каже, що стан здоров’я людей – задовільний.

Щоб погасити борги перед гірниками, потрібно 15 млн грн. Т.в.о. директора ДП «Дирекція з будівництва об’єктів» Роман Надолинний розповідає, що кожного дня спілкується на цю тему з профільним міністерством. «Є запевнення Кабміну, що ці 15 млн грн будуть виділені з однодобовим опрацюванням. Однак, допоки питання не вирішується на рівні Міністерства фінансів», –  пояснив керівник.

Волинські шахтарі припинили страйк під землею
Волинські шахтарі припинили страйк під землею

З гірниками зустрілися заступник голови обласної ради Роман Карпюк, депутати облради від Нововолинська Алла Лісова та Валерій Курстак.

Власне, перед цією зустріччю шахтарів запевнили, що проблеми, які їх наразі турбують, будуть озвучені прем’єр-міністру Володимиру Гройсману під час зустрічі з головою обласної ради Ігорем Палицею. Це був один із аргументів, який переконав людей припинити страйк під землею.

Обранці громади разом з гірниками вимагають від центральної влади чітких відповідей на головне запитання: чи буде добудовуватися 10 шахта і хто це буде робити.

Нагадаємо, цю копальню будують ще з часів Радянського Союзу. Планувалося, що будівництво завершиться за 82 місяці.

За підрахунками експертів вона може видобувати вугілля упродовж 40 років, оскільки запаси – майже 40 млн т.

При зустрічі з депутатами облради фахівці кажуть, що проект будівництва єдиної нової вугільної копальні України – досить застарілий.

На завершення тільки першої черги будівництва (за підрахунками 2015 року) потрібно 1,5 млрд грн. «Будівництво шахти реально завершити за 2 роки, але за умови, що кожного року в бюджеті передбачатиметься 750 млн грн», – каже Роман Надолинний.

Між тим, цього року в Державному бюджеті на шахту № 10 «Нововолинська» запланували всього лише 10 млн грн. Фахівці кажуть, що тільки на те, аби утримувати такий складний технологічний об’єкт в належному стані та платити зарплату людям, які це робитимуть, держава мусить закладати в казні не менше 50 млн грн. Наразі на об’єкті працює до 300 людей.

Директор ДП «Передпускова дирекція шахти № 10 «Нововолинська» Григорій Бар каже, що для завершення будівництва на об’єкті має працювати персоналу більше як удвічі. «Люди звільняються, бо шукають кращих заробітків», – розповів директор.

Волинські шахтарі припинили страйк під землею
Волинські шахтарі припинили страйк під землею

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 12:40 :20