четвер, 5 липня, 2018, 12:45 Економіка
Волинець: Після розслідування корупції у вугільній галузі у детективів НАБУ неприємності

Під часу зустрічі із міністром енергетики і вугільної промисловості Ігорем Насаликом шахтарі разом з депутатами питали, чи є «смотрящі» у вугільній галузі. Була тверда відповідь, що таких немає. Але насправді розграбували все, що можна, а підпорядкована міністру структура відключила електроенергію на шахтах кількох областей.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець.

«Два дні тому, вночі, з шахти №10 «Нововолинської» витягували шахтаря, який протестував під землею. Спочатку його знудило, а потім почалась кровотеча. При цьому звичайний лікар не може спускатись в шахту, довелося викликати бригаду Гірничо-рятувальної служби», – розповідає Михайло Волинець.

Також він зазначив, що після цього випадку вісім колег, які знаходились поруч з цим шахтарем, написали заяви на звільнення. Так само написали заяви керівник дільниці та бригадир.

«Скоро на шахті залишаться лише директор та міністр. У нас нещодавно в парламенті відбулась зустріч з міністром енергетики та вугільної промисловості Ігорем Насаликом. Один із керівників фракції, що організував зустріч, запитує в міністра, чи підтримують Кабмін та комітет Ради шахтарів. Пан Насалик починає говорити неправду, кажучи, що підтримують», – заявив голова Конфедерації профспілок.

За його словами, бюджетний комітет Верховної Ради не підтримав шахтарів, оскільки не проголосував за законопроект №8362 щодо належного фінансування державного сектору вугільної галузі.

«Потім він каже, що ми маємо підтримку Кабінету міністрів. Лише перед цим я зустрічався з нардепом Максимом Бурбаком, який запитав мене, де взяти на це все гроші. Це керівник коаліційної фракції запитує мене – профспілковця – де взяти гроші», – іронізує Волинець.

У свою чергу профспілковий діяч як варіант запропонував побороти корупцію та прибрати «смотрящих» у вугільній галузі.

«На зустрічі з міністром Насаликом питаємо, чи є «смотрящі». Він дивиться в очі і каже, що немає. Розграбували все до останнього, а зараз виключили електроенергію на всіх шахтах Волинської та Донецької областей. А структура, що виключила електроенергію, підпорядкована саме міністру», – підкреслив активіст.

Окрім цього він розповів, чи звертався до правоохоронних органів щодо схем «смотрящих» у галузі вугільної промисловості.

«Я ходив на допити у НАБУ. Спочатку були обшуки, але потім, видно, не було політичної волі, а у детективів після цього були неприємності. Вони відверто мені про це розповідали і просили якогось сприяння. Виходить так, що вже силовики просять захисту і підтримки», – заявив Волинець.

Нагадаємо, раніше адвокат українського бізнесмена розповідав про «дива вітчизняної правозастосовної практики» після того, як суд  арештував частину майна міністра Ігоря Насалика через стягнення боргу за договором позики.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 17:22 :49