четвер, 5 липня, 2018, 15:30 Політика
Українець Сенцов в російській тюрмі просить не забувати про інших політв’язнів
Олег Сенцов. Фото: novayagazeta.ru
Олег Сенцов. Фото: novayagazeta.ru

Сьогодні, 5 липня, у колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на короткостроковому побаченні з незаконно засудженим українським режисером Олегом Сенцовим побувала його сестра Наталія Каплан.

Це була перша зустріч за 4 роки. Вони проговорили дві години, передає «Громадське».

«Я була на побаченні з Олегом Сенцовим, проговорили ми з ним дві години. Це було короткострокове побачення, Олег зараз важить 75 кг при зрості 190 см, за час голодування він втратив 15 кг», – цитує видання Каплан.

Вона розповіла Олегу про акції на його підтримку та про те, що до голодування приєднався кримськотатарський активіст Емір Усейн Куку.

«Він дуже вдячний, що так багато дій довкола його імені, що люди не опускають рук і продовжують боротися. Але водночас, він дуже розчарований, що надто мало уваги приділяється іншим політв’язням і вважає, що якщо звільнять його одного, це буде повний провал», – сказала пані Наталія.

За її словами, Сенцов просить всіх, хто приїжджає до нього в Лабитнангі, щоб їздили не до нього, а до інших політв’язнів, за яких він бореться.

«Зокрема, він просить Людмилу Денисову, незалежних лікарів, які намагалися до нього приїхати, консулів, владику Климента, щоб вони приїжджали до інших політв’язнів, аби про них ніхто не забував», – сказала Наталія Каплан.

Вона також розповіла, що здоров’я Сенцова на сьогодні задовільне, його стан змінюється, аналізи не дуже хороші, але «нічого критичного немає».

«Вчора йому було дуже погано, сьогодні – нормально. На побачення він прийшов сам. Стан погіршується до вечора. Каже, що йому зараз набагато легше. Найважчий період – перші три тижні голодування. Зараз йому ставлять крапельниці. Без них він би вже не вижив. Припиняти голодування Олег не збирається. Сказав, що піде до кінця і вірить в перемогу. Налаштований оптимістично, вірить, що не просто так. І вірить в перемогу.

З розваг у нього телевізор, він пише, редагує свої старі записи. Просить не відправляти йому книги, яких у нього дуже багато.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 05:07 :36