четвер, 5 липня, 2018, 10:58 Регіони
У Луцьку зібрали на утилізацію токсичні лампи і термометри
У Луцьку зібрали на утилізацію токсичні лампи і термометри
У Луцьку зібрали на утилізацію токсичні лампи і термометри

У Луцьку організували збір та передачу на утилізацію відпрацьованих люмінесцентних ламп та ртутних термометрів із закладів бюджетної сфери.

Про це IA ZIK повідомили у відділі екології Луцької міськради.

Зібрано близько 2000 ламп та 122 ртутні термометри. Оплату послуг проведено за рахунок коштів міського фонду охорони навколишнього природного середовища. Збір та передачу на демеркуризацію небезпечних токсичних відходів здійснює рівненське підприємство, яке є багаторічним партнером Луцька.

Більшість підприємств, установ та організацій вже тривалий час використовують енергоощадні люмінесцентні лампи для освітлення приміщень. Популярність таких ламп зумовлена тривалішим терміном їх експлуатації, що виправдовує їх застосування з економічної точки зору.

Однак лише деякі виробники доводять до споживачів те, що кожна люмінесцентна лампа містить у своєму балоні пари ртуті у кількості від 1 до 70 міліграм. За рівнем токсичності ртуть належить до надзвичайно небезпечних речовин першого, найвищого класу небезпеки. Головна небезпека ртуті в тому, що, потрапивши до організму людини, вона акумулюється в ньому, залишаючись там на все життя, уражаючи при цьому центральну нервову систему, печінку, нирки, дихальні шляхи.

Тому чинні норми законодвства строго регламентують максимально допустиму концентрацію парів ртуті у повітрі.

Протягом року у місті накопичується понад 30 тисяч відпрацьованих люмінесцентних ламп на підприємствах різних форм власності.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 05:03 :37