Новини » Регіони 5 липня, 2018, 16:59
Прикарпаття власним коштом буде відновлювати об’єкти, які пошкодила стихія

На Прикарпатті пошкоджені стихією об’єкти дорожньо-мостового та водного господарства відновлюватимуться коштом місцевих бюджетів.

Про це йшлося сьогодні, 5 липня, під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій на якому розглянули питання ліквідації наслідків стихії (сильного дощу, вітру, граду) на території області 27-29 червня цього року. Про це інформує власкор IA ZIK.

Як повідомив заступник начальника управління з питань цивільного захисту ОДА Іван Дембич, за даними обласного гідрометеоцентру на території Прикарпаття за ці дні випало від 48 до 128 мм опадів, що становить 45-70 відсотків від місячної норми. Це спричинило підтоплення житлових і адміністративних будівель, об’єктів інфраструктури, присадибних ділянок, прибудинкових територій та сільськогосподарських угідь, розмиття ділянок берегів, пошкодження автомобільних доріг та мостів.

Найбільших збитків завдано у Калуському, Богородчанському, Городенківському, Снятинському районах та Загвіздянській і Витвицькій ОТГ. Зокрема, пошкоджено 8 автомобільних мостів, 5 ділянок берегоукріплень, пошкоджено 30 ділянок автомобільних доріг місцевого значення. На сьогодні проінформовано про потребу у відновленні та ремонті 14 об’єктів комунального господарства і шести об’єктів водного господарства.

Водночас Іван Дембич зауважив, що минулотижнева стихія є некласифікованою подією. Відповідно, роботи із відновлення пошкоджених об’єктів фінансуватимуться коштом місцевих бюджетів.

Перший заступник голови облдержадміністрації Марія Савка підкреслила, що у даній ситуації слід розраховувати тільки на власні сили і фінансові ресурси.

На засіданні також обговорено пошкодження паводковими водами гідротехнічних споруд області. Начальник Дністровського басейнового управління Роман Михайлюк повідомив про критичні об’єкти в області та озвучив потребу у коштах і матеріалах для створення аварійного запасу на випадок негоди.

На сьогодні проблемною залишається дамба в селі Підлісся Загвіздянської ОТГ, де дощем розмито 120 м відкосу споруди. Існує загроза руйнації дамби та підтоплення села. Для вирішення цієї проблеми Марія Савка анонсувала окрему нараду.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-26 19:07 :34