Новини » Політика 5 липня, 2018, 23:47
НАТО не готове запросити Україну до програми розширених можливостей, – посол України при НАТО
Голова представництва України при НАТО Вадим Пристайко
Голова представництва України при НАТО Вадим Пристайко

НАТО поки не готове запросити Україну до програми для особливих партнерів Enhance Opportunity Program.

Про це заявив голова представництва України при НАТО Вадим Пристайко, – повідомляє Українська правда.

«Чи готове НАТО зараз запросити Україну до цієї програми? Ні. Черговий трирічний огляд ефективності програми завершився півроку тому. Всі п’ять учасників, а це Австралія, Фінляндія, Грузія, Йорданія та Швеція, «перезапрошені» до участі в його роботі й надалі. Ми беремо участь в переговорах із цього питання. Не думаю, що ця робота буде завершена до саміту», – сказав Пристайко.

Він зазначив, що ця програма на сьогодні дозволяє об’єднати довкола НАТО клуб найближчих партнерів, які з різних причин не є союзниками, але готові тісно взаємодіяти, часто в технічних питаннях, в ході спільних операцій та навчань.

«Тобто, суто формально ця програма не є «проривом» чи навіть механізмом євроатлантичної інтеграції. І хоча Україна із готовністю бере участь в усіх форматах взаємодії, ми також маємо цінувати ту близькість із Альянсом, яку дає нам статус Особливого партнера, яким є наша держава для Альянсу», – зазначив посол.

Зазначимо, що у жовтні 2017 року Пристайко припускав, що українська заявка на вступ до програми буде підтримана до цьогорічного саміту НАТО.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 12:47 :10