Новини » Регіони 5 липня, 2018, 10:21
На Рівненщині пропонують встановити День пам’яті жертв комуністичного та нацистського тоталітарних режимів

Проект звернення депутатів Рівненської обласної ради до Президента України щодо встановлення Дня пам’яті жертв комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів розміщено на офіційному сайті Рівненської облради.

Про це інформує власкор IA ZIK.

У документі йдеться про дії режимів, пов’язані з примусовим виселенням людей.

«У 2019 році виповнюється 75 років від початку здійснення комуністичним режимом масових репресивних акцій та етноциду  українців за етнічно-релігійною ознакою, які призвели до примусового виселення (депортації) 700 тисяч осіб з місць їхнього постійного проживання на українських етнічних землях Холмщини, Підляшшя, Лемківщини, Любачівщини, Надсяння та Західної Бойківщини у 1944-1951 роках.

У ході здійснення на українських етнічних землях цих злочинних дій 524070 осіб були примусово виселені і розселені у сільських місцевостях західних, східних і південних областей УРСР без права зміни місця перебування, а 150 тисяч осіб було примусово виселено у північні і західні воєводства Польщі та розпорошено з метою асиміляції серед польського етносу без права повернення на попередні місця їх проживання.

Проведення репресивних акцій проти автохтонних українців стало брутальним способом етнічної чистки, насильницьким вигнанням з місць постійного проживання за етнічно-релігійною ознакою. Як результат – зліквідоване українське населення на українських етнічних землях, практично призупинено тисячолітню духовну і матеріальну культуру найзахіднішої гілки українства.

Унаслідок злочинних дій комуністичного режиму автохтонні українці зазнали нелюдських випробувань, принижень і знущань, розлучення цілих громад і сімей, утрати малої батьківщини, нажитого роками майна, нестерпного ставлення до їх господарського і побутового влаштування з боку місцевої комуністичної влади, арештів та вислання за найменше національне самовиявлення», – зазначається в проекті звернення.

Автори проекту звернення пропонують Петру Порошенку встановити День пам’яті жертв комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів у другу неділю вересня.

Крім того, просять розглянути питання щодо вшанування на державному рівні 75 роковин початку масових депортацій автохтонних українців, здійснених комуністичним режимом у 1944-1951 роках із етнічних територій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 07:01 :37