Новини » Світ 5 липня, 2018, 19:12
Голова польського ІНП вважає тему поховань у Грушовичах «вичерпаною»
Фото: ukrinform
Фото: ukrinform

Україна офіційно не висунула жодних застережень щодо звіту пошукової групи ІНП Польщі, яка у травні провела розкопки на місці колишнього пам’ятника УПА на кладовищі у Грушовичах. Тому польська сторона вважає справу вичерпаною.

Про це заявив у четвер у Варшаві голова ІНП Польші Ярослав Шарек, повідомляє «Укрінформ».

«Деякі особи (з України – ред.) могли поставити під сумнів те, що там виявлено. Однак немає жодної офіційної позиції з боку осіб, які мали б якісь застереження», – заявив Шарек.

Він уточнив, що Варшава не отримала жодного офіційного листа з боку Києва у справі проведених розкопок у Грушовичах. Відтак ІНП Польщі вважає тему щодо поховань у Грушовичах «вичерпаною».

Він нагадав, що домовленість з українською стороною була наступною: якщо на місці пам’ятника буде виявлено останки бійців УПА, то на цьому місці буде встановлений відповідний надмогильний пам’ятник.

«Якщо б ми знайшли останки членів УПА, то ми встановили б пам’ятник. Однак там не знайдено членів УПА, і це чітко підтверджує звіт професора Швагжика (заступника голови ІНП – ред.), який ніхто до сьогодні не поставив під сумнів (з боку України – ред.)», – наголосив Шарек, додаючи, що зараз сторони перебувають «в зовсім іншій ситуації».

Водночас Шарек підкреслив, що польська сторона ніколи не погодиться на відновлення пам’ятника, який прославлятиме УПА – «військову формацію, яка відповідає за вбивство поляків на Волині».

Голова ІНП Польщі повідомив, що Варшава зараз очікує на «реальні жести» з боку української сторони. Таким він назвав, наприклад, згоду з боку Києва на проведення ексгумації польських жертв у якомусь із місць в Україні.

Шарек нагадав, що кілька тижнів тому він надіслав міністру культури України перелік з 10 місць на території України, де польський ІНП хотів би провести пошуково-ексгумаційні роботи, що стосуються поховань з різних періодів першої половини XX століття.

Я чекаю на відповідь», – додав він.

На його переконання, діалог між сторонами з тематики злочинів на Волині в роки Другої світової війни є потрібним. Він вважає, що Варшава і Київ повинні піти шляхом, який свого часу подолали Польща і Німеччина, коли Берлін визнав відповідальність за злочини Третього рейху.

Нагадаємо, в польському інституті національної пам’яті заявили, що на розкопках у Грушовичах виявлено цивільних, а не повстанців.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-24 07:51 :33