Новини » Економіка 5 липня, 2018, 20:20
Економіст назвав інфляційні прогнози Нацбанку і Кабміну нефаховими
ZIK
ZIK

Здорожчання цін на найнеобхідніші продукти харчування, так званий «борщовий набір», свідчать про те, що інфляційні прогнози Національного банку, Кабміну та інших органів влади не є фаховими.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив заслужений економіст України Олексій Плотніков.

Гість програми переконаний, що здорожчання цін на так званий «борщовий набір» – це віддзеркалення політики Кабміну.

«Це свідчить про відсутність соціальної політики Кабінету Міністрів. І те, що за п'ять років у нас не було прогнозу інфляції, який би виправдався, це показник того, чому зростає «борщовий набір», – зазначив Олексій Плотніков.

Зі слів експерта, здорожчання цін на найнеобхідніші продукти харчування свідчить і про те, що інфляційні прогнози Національного банку, Кабміну та інших органів влади не є фаховими.

«І те, що влада не робить нічого, аби незахищені верстви населення отримували найнеобхідніші продукти за доступними цінами – це вада влади, а не економіки.

Адже і виробники найнеобхіднішої для людей продукції користуються недбалістю влади і тим, що влада не врегульовує ціни на ці продукти.

А у будь-якій іншій країні це робиться. Тому це треба робити і в Україні», – наголосив заслужений економіст України.

Олексій Плотніков додав, що той факт, що українці витрачають 40% своїх доходів на їжу, також свідчить про нефахову політику теперішнього Кабміну.

«Люди на Заході витрачають на їжу лише 4% своїх доходів. Тому у нас цей показник говорить про бідність країни», – підкреслив економіст.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 01:37 :15