середа, 4 липня, 2018, 11:47 Політика
Євродепутати закликають до моніторингу свободи слова в Україні на час виборів
Фото: politeka.net
Фото: politeka.net

Депутати Європарламенту занепокоєні атаками на українські ЗМІ та журналістів і готові чинити тиск на відповідальних осіб, дії яких призводять до порушення прав журналістів, а також загрожують свободі слова країни.

У Софії було ухвалено резолюцію щодо утисків стану свободи слова в Україні і тепер Європейська Комісія має запровадити моніторинг свободи слова в Україні на період проведення виборів у 2019 році і після них, повідомляє прес-служба Національної спілки журналістів України (НСЖУ).

«Я великий прихильник українського народу, відтак, був у Києві під час Революції Гідності. Тож добре знаю, за які цінності боролись українці на Майдані. Тому готовий підтримувати будь-які зміни в Україні, які наближають її до Європи. І готовий доступними мені методами захищати права українців, зокрема, і на свободу слова, – зазначає європарламентар, член Альянсу лібералів і демократів за Європу Петрас Ауштрявічус. – Сигнали, які сьогодні надходять із України про тиск на незалежні та опозиційні ЗМІ, викликають у нас тривогу. Тому я і мої колеги підтримали своїми голосами резолюцію Європейської партії України і будемо надалі пильнувати ситуацію. Ми щиро хочемо, щоб Україна стала європейською державою з реальними європейськими цінностями, а громадянське суспільство – вільним».

Національна спілка журналістів України, яка спільно з партнером постійно укладає Індекс фізичної безпеки та робить заяви щодо загроз свободі слова в Україні, вітає таке рішення з боку європарламентарів.

«Посилення європейського тиску на тих, хто несе відповідальність за атаки на журналістів, – вагомий крок, що сприятиме розвитку свободи слова в Україні та захисту прав журналістів», – говорить голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Системне інформування щодо ситуації зі свободою слова в Україні здійснює один із постійних партнерів АЛДЄ – Європейська партія України.

«Після Революції Гідності стан свободи слова в Україні не просто погіршується – тиск на незалежні та опозиційні ЗМІ набуває загрозливих масштабів. Сьогодні влада насмілюється не лише займатися рейдерством та тиском на незалежні мас-медіа, а й вдається до залякування журналістів і погроз на їхню адресу, – говорить голова Європейської партії України Микола Катеринчук. – Якщо ми хочемо зміни олігархічної влади, то перше, що маємо пильнувати, – це свободу слова».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 12:28 :05