Новини » Регіони 4 липня, 2018, 14:48
В Івано-Франківську може з’явитися ще один туристичний об’єкт – частина Тисменицької брами

У середмісті Івано-Франківська знайдено унікальну історичну знахідку. Частину Тисменицької брами 17 століття виявили під час завершального етапу робіт на вулиці Лесі Українки. В планах міської влади зробити це місце однією з туристичних цікавинок Івано-Франківська.

Про це сьогодні, 4 липня, повідомив власкор IA ZIK.

Попередньо у місцевих ЗМІ з’явилась інформація, що браму залиють бетоном, аби в термін виконати ремонтні роботи.

Проте, як розповів директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак, є успішні приклади того, що з такими знахідками роблять у європейських містах. До прикладу, у польському Жешові розкопки старого міста збирають черги з туристів, які хочуть подивитися на залишки старого міста.

Міський голова Руслан Марцінків зауважив, що важливим є те, що громадськість звернула увагу на цю ділянку.

«Вона енергетично є дуже сильною, тут відчувається дух історії нашого міста. Окрім того, виявлено багато цікавих знахідок. Й якщо правильно відновити цю ділянку, вона стане однією з головних туристичних родзинок міста. Звісно, це робота не одного дня і не малі кошти. Але коли ми це зробимо, то це місце стане тим, що не соромно залишити для наших нащадків», – зазначив він.

Михайло Смушак розповів ще одну цікаву деталь. Місто має ще одну браму – Галицьку. Її засипали, коли будували торговий центр біля Ратуші. Проте, під насипом вона є.

«Коли будемо робити реконструкцію вулиці Галицької від Ратуші до вулиці Дністровської, то обов’язково врахуємо археологічні розкопки і музеїфікацію цієї ділянки», – зазначив він.

За словами головного комунальника міста, роботи завершать згідно плану. Оскільки вулиця і площа Міцкевича будуть повністю пішохідні, то роботи завершать трішки ближче, залишивши місце для роботи археологів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 16:51 :57