Новини » Економіка 4 липня, 2018, 13:45
Уряд створив Національний фонд досліджень для підтримки розвитку науки і техніки
Фото: Pixabay
Фото: Pixabay

Кабінет Міністрів України на засіданні в середу утворив Національний фонд досліджень, до завдань якого входитиме підтримання фундаментальних і прикладних досліджень, а також науково-технічних розробок.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Передбачається, що саме цей фонд відповість на деякі виклики, які пов’язані з недостатністю прозорості фінансування, і щоб це фінансування потрапляло до найкращих із тих, хто може показувати результати, і витрачалося найефективніше для потреб економіки та суспільства», – сказала міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час засідання Кабміну в середу, представляючи цей проект рішення.

За її словами, діяльність фонду буде спрямована, зокрема, на різні види грантового фінансування.

Управляти Нацфондом буде сам уряд України.

Основними завданнями Фонду досліджень є: підтримання фундаментальних досліджень у галузях природознавчих, технічних, суспільних і гуманітарних наук; підтримання прикладних досліджень і науково-технічних розробок у пріоритетних напрямах розвитку науки і техніки.

Органами управління Нацфонду будуть його голова, наглядова рада, наукова рада та дирекція.

Також Кабмін встановив граничну чисельність співробітників у кількості 60 осіб і визначив, що до реєстрації Нацфонду досліджень продовжуватиме діяти Держфонд фундаментальних досліджень, який згодом приєднається до новоствореної структури.

За словами Л.Гриневич, фінансування Нацфонду до 2020 року становитиме 10-15% від коштів, які виділяються на науку в Україні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 16:37 :43