Новини » Суспільство 4 липня, 2018, 12:24
Татьков розповів про корупційні схеми у вугільній галузі
ZIK
ZIK

Найчастіше корупційні злочини на підприємствах відбуваються під час закупівлі за державні кошти. У вугільній галузі реалізації схем не обходяться без участі Ігоря Насалика, Віктора Кропачова та Ігоря Кононека.

Про це в програмі «Громадська прокуратура» на телеканалі ZIK розповів правозахисник Юрій Татьков.

«Корупційні злодіяння відбуваються і на підприємствах Донеччини: «Селидіввугіллі», «Красноармійськвугіллі» і шахтоуправлінні «Південнодонбаське №1». У 2017 році ми досліджували певні тендери. Побачили, що деяка продукція та індивідуальний захист шахтарів закуповуються вдвічі-втричі дорожче, аніж на шахтах Львівсько-Волинського вугільного басейну», – каже правозахисник.

Юрій Татьков переконаний, що до корупційних оборудок причетні, перш за все, керівники державних підприємств і приватні бізнесмени, які беруть участь у закупівлі.

«Минулого року ми досліджували збитки на трьох вище згаданих підприємствах. По деяких тендерах почалися кримінальні провадження. Зрештою з’ясували, що суми втрат сягали близько трьохсот мільйонів гривень», – зазначає правозахисник.

Також він звертає увагу на те, що шахтарі львівського і волинського вугільного басейну зазнали тиску з боку правоохоронних органів.

«Все через те, що люди вийшли на страйк. Їх обурило неякісне і вживане обладнання, яке їм видали. Адже працювати в ньому означало небезпеку для їхнього здоров’я чи навіть життя. Крім того, гірники страйкували і через порушення умов праці, невидачу зарплати. Правоохоронні органи, зокрема, ГПУ, яка мала вказати на правопорушення і зареєструвати кримінальне провадження, нічогісінько не зробила», – обурюється експерт.

Юрій Татьков припускає, що корупційні оборудки на державних шахтах проходять за участі Ігоря Кононенка, Віталія Кропачова та Ігоря Насалика.

«Про це йдеться у багатьох журналістських розслідуваннях, які, на мій погляд, підкріплені переконливими фактами. Оборудки є доволі нахабними, нічим не прикритими. Так діяти без допомоги правоохоронних органів – самогубство. До речі, Ігор Кононенко і Віталій Кропачев зараз ведуть перемовини з людьми Олександра Януковича щодо придбання активів сім’ї на Донеччині», – розповідає експерт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 18:05 :26