Новини » Суспільство 4 липня, 2018, 16:14
Таран: Патрульні поліціянти є надто м'якотілими
ZIK
ZIK

Українські поліцейські є значно лагіднішими у порівнянні із колегами з США чи Європи. Інколи вони бояться застосувати силу проти зловмисника, але попри те, рівень довіри суспільства до поліції сягає 25 відсотків.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив політолог Віктор Таран.

«Я би рекомендував звернути увагу на те, як працює поліція в Америці, Нідерландах, Німеччині. На мою суб’єктивну думку, наші правоохоронці мусять взяти з них приклад, бо наразі вони є надто м’якотілими. Трапляються моменти, коли треба проявити силу, застосувати зброю. Але наші поліцейські інколи бояться і ховаються по машинах. Вважаю, що це є неправомірно», – переконаний експерт.

Поліціянтам треба ставати суворішими, але в межах закону, підкреслює політолог.

«Я не можу бути впевненим у тому, чи правоохоронець мене захистить, чи не злякається злочинця і не накиває п’ятами. Тому необхідно розпочати певний діалог, дискусію, де ми б порушили цю проблему. Адже у європейських країнах, якщо ти штовхнеш чи нагрубіяниш поліціянту – тебе запакують і повезуть», – говорить Віктор Таран.

Політолог підкреслює: біля м’якотілих поліціянтів громадяни не можуть почувати себе у безпеці.

«Якщо нам не дають права на легалізацію короткоствольної зброї, то поліція повинна нас повноцінно захищати. На мій погляд, повноваження правоохоронців потрібно розширити», – підкреслює експерт.

Також експерт звертає увагу на соціологічні дослідження групи «Рейтинг».

«26 червня вони оприлюднили цікаві висновки. Найбільше українці довіряють реформі з децентралізації влади, яку розпочав уряд Яценюка, а продовжив Гройсмана. Другу сходинку займає реформа щодо Національної поліції», – розповідає політолог.

Віктор Таран зазначив: величезною проблемою Національної поліції є неповна люстрація органу. Сьогодні на однин новий кадр припадає п’ять старих.

«З одного боку, ми маємо прекрасних 18 тисяч молодих хлопців у патрульній поліції! З іншої сторони є проблема, коли у деяких областях не відбулося повноцінної люстрації. Перш за все, ми можемо згадати про Закарпатську область. Є об’єктивні обставини, адже важко набрати людей з чистого аркуша, не всі можуть працювати у поліції… Але це означає, що необхідно і далі продовжувати ротацію і набір нових людей», – каже експерт.

Потрібно, щоб ці 18 тисяч людей, які стали свіжим ковтком повітря – просто не задихнулися, підкреслює  Віктор Таран.

«Пропорція нових до старих – це один до п’яти. Їм потрібно допомогти. Як? Можливо, через підвищення заробітної плати. Проте загубити цю реформу ми не маємо права. До жодного органу влади кредиту довіри 25 відсотків немає», – наголошує політолог.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 00:32 :35