Новини » Суспільство 4 липня, 2018, 5:50
Супрун: Ціни в аптеках можуть бути в рази нижчими

Українці могли б купувати ліки значно дешевше, якби існувала сильна законодавча база в питаннях захисту пацієнтів.

Зараз ціни в аптеках штучно завищують, про це у Facebook розповіла виконуюча обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

«Захмарні ціни цих препаратів не можна пояснити дорогим виробництвом або його унікальністю. Вартість цих препаратів штучно утримується. Недосконале патентне законодавство [в Україні] дає можливість недобросовісним виробникам ліків заробляти на життях пацієнтів», – зауважила в.о. міністра.

Вона також розповіла, як патент на ліки отримують у Європі.

«Виробник розробляє інноваційне лікування і захищає його патентом на 20 років, щоб ніхто інший не зміг скопіювати і продавати цей продукт. Після офіційного завершення дії патенту на оригінальний препарат, інші виробники ліків вже отримують право продавати препарат-копію (генерик) – такий же лікарський засіб, який виготовляється на основі діючої речовини оригіналу. Генерик значно дешевше у виробництві за оригінальний препарат, а значить – він і в рази дешевше продається на ринку. Таким чином пацієнти в країнах Європи можуть отримувати лікування значно дешевше, ніж в Україні», – мовила Супрун.

Міністр розповіла, що після закінчення терміну дії патенту виробник ліків в Україні може захистити свій препарат додатковим патентом – просто додавши туди будь-яку нову речовину або властивість.

«Такі зміни не додають ніяких корисних та інноваційних якостей препарату, але дають можливість несумлінним виробникам продовжити дію патенту на довгі роки, зберегти монополію на ринку і продовжити продавати вже не інноваційні ліки за високими цінами», – говорить в.о. міністра.

У підтвердження своїх слів Супрун розповіла про те, як після закінчення дії патенту на препарат для лікування онкології – Іматиніб – ціна на нього впала в 67 разів і держава змогла забезпечити 100% потреби.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-19 12:57 :22