Новини » Суспільство 4 липня, 2018, 11:25
Російська правозахисниця занепокоєна списком літератури, яку просить Станіслав Клих
ZIK
ZIK

Українського політв’язня Станіслава Клиха потрібно якнайшвидше «витягувати» із російських тюрем, адже його стан дуже нестабільний. Досі невідомо, які йому вводять препарати та якою є методика його лікування. Враховуючи список бажаної літератури, який подав Клих, дуже ймовірно, що у нього серйозні розлади.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловила російська правозахисниця Тетяна Щур.

Вона запевнила: стан українського політв’язня Станіслава Клиха зараз – значно кращий, ніж був ще 22 червня, коли його востаннє бачив адвокат Роман Качанов.

«Ми знайшли Клиха, його справді помістили у тюремну психлікарню на території колонії у Магнітогорська. Тюремники запевняють, що Клих сам писав дозвіл на госпіталізацію, та він каже, що цього не робив. Однак, суто формально, вони справді могли взяти із нього цю розписку, адже сам Роман розповідав, що той дуже погано розумів усе, що робить», – зауважила Щур.

Тож Щур переконана: у такому стані український політв’язень міг підписати усе, що завгодно. Той факт, що захисту досі не вдалось отримати цю розписку, теж не має жодного значення, адже переконана: тюремники можуть «намалювати» все, що захочуть,

«Однозначно, Станіславу необхідна була допомога медиків. Адже його стан був дуже запущеним. Та лише незалежні експерти мають визначати, якою повинна бути ця поміч. Адже зараз він перебуває у психіатричній клініці, адвокат із ним бачилась вчора вранці, ця зустріч тривала більше години. Вона розповідає, що Клих справив адекватне враження. Однак, він, ніби, перебував під впливом заспокійливих препаратів», – наголосила право захисниця.

Тому вона переконана: українській стороні необхідно добиватись незалежної медекспертизи та зустрічі Клиха із нашим омбудсменом.

До того ж Щур зазначила: дуже насторожив список книг, які попросив Станіслав. Адже, на її думку, ця література не відповідає ані його віку, ані рівню освіти.

«Йому сорок років, він досить освічена та досвідчена людина. Однак ппоросив «Дітей капітана Граната», «Як гартувалась сталь», казки Гауфа, «Чапаєва» Фурманова чи книжку «Гіперболоїд інженера Гаріна». Невже це література 40-річної особи? Звичайно, тут може бути і ностальгія, однак мені це здається не зовсім нормальним. Ймовірно, там є розлади», – зазначила Щур.

Тому його схему лікування повинні перевіряти незалежні спеціалісти. Адже ще із попередньої виписки стало зрозуміло, що Клихові вводять препарати, до яких мають бути «надзвичайно строгі показання».

«Сторона України повинна дуже сильно наполягати на експертизі.  На відміну від Сенцова і Кольченка, яких, на жаль, Росія не визнає українськими громадянами, Клих офіційно є громадянином України. Тож тут не має бути жодних перешкод», – вважає експерт.

Тож вона підкреслила: буде зроблено адвокатський запит, щоб дізнатись, які препарати вводять Клихові та отримати інформацію про його стан здоров’я.

«Ці запити уже є, однак, наразі, виписок із медичної картки ще не дали. Це незаконно, таку інформацію мусять надати. Тож добиватимемось цього через суд. Консул, що відповідає за Уральський округ, також буде робити такий же запит. Потрібно максимально тиснути цю ситуацію», – переконана вона.

Щур наголосила: якщо все ж захисту не нададуть цю інформацію, подаватимуть до суду. Однак, розгляд такої справи – дуже довгий процес.

«Уже давно потрібно було вдаватись до активних заходів із визволення Клиха. Його стан змінюється тиждень через тиждень. Людину потрібно рятувати якнайшвидше», – підкреслила Тетяна Щур.

Як повідомлялося, з 8 червня український політв’язень в РФ Станіслав Клих оголосив голодування. За наявною в української сторони даними, він перебуває у критичному стані. За словами матері, у Клиха серйозні проблеми з нирками та серцем.

Згодом, у ЗМІ з’явилась інформація, що його етапували з колонії до психіатричної лікарні.

Вчора російська правозахисниця Тетяна Щур підтвердила ці дані. Вона повідомила, що їм вдалось розшукати Станіслава Клиха. Його помістили у психіатричну тюремну лікарню у Магнітогорську.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 02:50 :31