Новини » Політика 4 липня, 2018, 17:13
Депутат зізнався, що сідав за кермо, випивши алкоголь
ZIK
ZIK

Мені здається, що досвід Італії або Франції, де допускається, що людина може випити келих вина або келих пива і сісти за кермо автомобіля, для України є достатнім. І у цьому контексті я хочу вам сказати, що сідаючи за кермо, я можу випити келих вина. Дуже рідко, але це може бути.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція «Батьківщина») Іван Крулько.

Як відомо, ВРУ підтримала у першому читанні проект закону № 7064 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання смертності на дорогах.

Зокрема законопроектом пропонується карати особу, що перебувала у стані алкогольного сп'яніння або у стані, викликаному вживанням наркотичних або інших одурманюючих засобів, позбавленням волі на строк від восьми до десяти років із позбавленням права керувати транспортними засобами протягом десяти років.

Народний депутат Іван Крулько каже, що з прийняттям такого закону Україні потрібно привести у відповідність питання щодо кількості проміле алкоголю в крові.

«У цьому питанні мені ближчий європейський підхід, де жоден поліцейський тебе не покарає, якщо ти випив келих вина або келих пива і поїхав за кермом автомобіля. Питання лише в тому, як людина веде себе у цей момент. Тобто треба оцінювати і суб’єктивний фактор. Тому очевидно, що з прийняттям такого закону нам потрібно було привести у відповідність питання щодо кількості проміле алкоголю в крові», – зазначив народний обранець.

Іван Крулько вважає, що Україні треба перейняти європейський досвід у цьому питанні.

«Мені здається, що досвід Італії або Франції, де допускається, що людина може випити келих вина або пива і сісти за кермо автомобіля, тут є достатнім.

І у цьому контексті я хочу вам сказати, що сідаючи за кермо, я можу випити келих вина. Дуже рідко, але це може бути. Та я буду почувати себе адекватно і буду діяти в межах тих європейських норм, які діють», – додав гість програми.

Водночас Крулько наголосив, що не можна кермувати транспортним засобом напідпитку, адже у такому разі можна завдати шкоди іншим громадянам.

«У цьому плані треба такі закони приймати, збільшувати відповідальність, робити наших поліцейських більш професійними, і, безумовно, треба рухатися до європейських норм, а не до азійських», – підсумував народний обранець.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-22 20:25 :39