середа, 4 липня, 2018, 15:47 Світ
Латвія зробила ще один крок подалі від «русского міра»
Студенти. Фото: desktopbackground.org
Студенти. Фото: desktopbackground.org

Президент Латвії Раймонд Вейоніс затвердив поправки до закону про виші, які, зокрема, забороняють приватним ВНЗ реалізовувати навчальні програми російською мовою.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на «Латвіяс Вестнесіс».

Міністерство освіти і науки запропонувало дозволити університетам і коледжам, які реалізують програми навчання мовою, що не відповідає умовам закону про ВНЗ, продовжити їх реалізацію до закінчення терміну акредитації цих програм. Однак після 1 січня 2019 року прийом студентів на такі програми не буде дозволено.

Навчання у вишах, як і раніше, можна буде вести на одній із мов ЄС. У державних вишах Латвії навчання мовами ЄС можливе лише в окремих випадках – для іноземних студентів за програмами, передбаченими договорами про міжнародну співпрацю. При цьому іноземні студенти обов’язково вивчають латиську мову, якщо навчання триває довше шести місяців.

Досі закон про ВНЗ регулював використання мов тільки в державних вишах, але, оскільки вища освіта є делегованою державою функцією, такі самі зміни необхідні і у приватних вишах, вважають ініціатори поправок.

Нагадаємо, 22 березня, парламент Латвії схвалив в остаточному читанні поправки до закону про освіту та до закону про загальну освіту, що передбачають поступовий перехід до навчання латиською мовою з 2019/2020 навчального року.

У 2019-2020 навчальному році 80% навчання державною мовою в основній школі необхідно буде забезпечити лише в 7-х класах, у 2020-2021 навчальному році – в 7-х і 8-х класах, а в 2021-2022 навчальному році – вже на всьому заключному етапі основної школи. У середній школі в 2020-2021 навчальному році повністю державною мовою навчатимуться учні 10-11-х класів, через рік – всіх класів.

Таким чином, цілковитий перехід на навчання латиською мовою завершиться 1 вересня 2021 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 09:46 :52