середа, 4 липня, 2018, 23:05 Політика
Лапін: В Україні – 200 тисяч неплатників аліментів, із них 30 тисяч – мами
ZIK
ZIK

Закони про посилення відповідальності за несплату аліментів не є дискримінаційними щодо будь-кого з батьків, а тільки захищають права дітей.

 

На цьому наголосив народний депутат України Ігор Лапін в ефірі проекту «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK.

«На мою думку, нещодавно прийняті закони про посилення відповідальності за невиплату аліментів більше стосуються прав дітей. Отже документи не вводять якусь дискримінацію щодо будь-кого з батьків. Якщо подивитися на статистику, то на сьогодні є близько 200 тисяч неплатників аліментів, серед яких 30 тисяч – це мами», – підкреслив Ігор Лапін.

Народний депутат зауважив, що під час адвокатської діяльності до нього було досить багато звернень і щодо розлучень, і щодо опіки над дитиною.

«Досить часто до мене зверталися за допомогою, коли мама – заробітчанка, приїжджає додому і хоче взяти дитину на море, а тато натомість вимагає за такий дозвіл гроші.

Єдине що, на мою думку, не враховано цими законопроектами, так це те, що більш захищеними у питаннях виїзду за кордон почуваються офіційно розлучені сім’ї, адже там є певні механізми. Натомість усім іншим сім’ям і далі доводиться ходити до нотаріуса», – пояснив Лапін.

Отже, визнає депутат, виходить певна дискримінація тих сімей, у яких все добре і вони не розлучені.

«Я виступав за те, що питання нотаріального дозволу має підніматися тільки тоді, коли між батьками є спір. Якщо ж цього немає, то немає приводу витрачати гроші на нотаріуса», – зазначив Ігор Лапін.

Як повідомлялося, народні депутати підтримали у другому читанні три законопроекти щодо захисту прав дітей. Зокрема вони стосувались посилення відповідальності за невиплату аліментів, поліпшення соціального захисту осіб, які доглядають за важко хворими дітьми та скасування оподаткування аліментів від батьків-нерезидентів і надання податкової знижки на позашкільну, дошкільну та шкільну середню освіту дітей.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 00:04 :22