середа, 4 липня, 2018, 17:57 Події
Голова ГО заявив про порушення десяти статей Конституції щойно ухваленим законом
ZIK
ZIK

Новий закон про аліменти порушує десять статей Конституції України. І це не наші твердження, а головного юридичного управління апарату ВРУ, який зробив висновок на 22 сторінках, де, власне, зазначає, що законопроект про аліменти № 8296 грубо порушує десять статей Конституції.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK під час телефонного включення розповів голова ГО «Батько має право» Олександр Швець.

Як відомо, народні депутати ВРУ підтримали у другому читанні законопроект №8296 , який передбачає посилення відповідальності за несплату аліментів і збільшення терміну обігу та період, за який можуть бути стягнуті аліменти.

За відповідний законопроект проголосували 230 обранців.

Голова ГО «Батько має право» Олександр Швець каже, що про цей законопроект не можна говорити позитивно.

«І не лише тому, що він порушує десять статей Конституції. До речі, це не наші твердження, а головного юридичного управління апарату Верховної Ради України, який зробив висновок на 22 сторінках, де, власне, зазначає, що законопроект № 8296 грубо порушує 10 статей Конституції, кілька рішень Конституційного суду, а також порушує деякі висновки Європейського суду з прав людини.

Тому ми вважаємо, що Конституція у жодному разі не може бути порушена, а основні права громадян мають бути захищені», – заявив гість програми.

Експерт також зазначив, що законопроектом №8296 парламентарі не врегулювали роботу органів виконавчої служби, яка нараховує заборгованість і тим українським батькам, які належно та добровільно сплачують аліменти.

«Закон про виконавче провадження зобов’язує державного виконавця спочатку нарахувати борг, а вже потім перевірити, чи була добровільна сплата аліментів. Тобто один із батьків може зловживати сплатою аліментів іншого», – підкреслив голова ГО «Батько має право».

Олександр Швець додав, що законодавство України не передбачає також перевірки щодо цільового використання аліментів.

Відтак, наголосив гість програми, законодавство щодо захисту прав дітей потрібно вдосконалювати.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 10:26 :06