Новини » Політика 4 липня, 2018, 19:42
Екс-суддя Конституційного суду оцінив ідею змін до Основного закону щодо ЄС і НАТО
ZIK
ZIK

Конституцію зачіпають або навмисно, щоб зруйнувати конституційний лад, або це відбувається від недоумкуватості певної групи політиків, або ж від незнання та нерозуміння конституційного права.

На цьому наголосив суддя Конституційного Суду України у 2006-2015 роках Віктор Шишкін у програмі «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Нагадаємо, Президент Порошенко запропонував на розгляд Верховної Ради зміни до Конституції України в частині закріплення в Основному законі стратегічних цілей української держави – набуття членства України в Європейському Союзі та Північноатлантичному альянсі.

«Україна таким чином бере на себе зобов’язання, а натомість не має кореспондуючих зобов’язань з іншого боку. На мою думку, це – правовий бардак. Адже якщо є певні домовленості, то вони мають бути закріплені обома сторонами. А коли тільки одна сторона бере на себе якісь зобов’язання, то інша взагалі не розуміє, до чого вона, і розводить руками», – прокоментував пропозицію Президента Віктор Шишкін.

До того ж екс-суддя Конституційного Суду України зізнався, що не розуміє та обурений взагалі усіма змінами, які відбуваються у Конституції з 2004 року.

«Конституцію зачіпають або навмисно, щоб зруйнувати конституційний лад, або це відбувається від недоумкуватості певної групи політиків, або ж від незнання та нерозуміння Конституційного права. Також важливо наголосити, що в умовах війни, а в Україні зараз саме така ситуація, Конституція не змінюється», – підкреслив Шишкін.

Фахівець зауважив, що випадково у журналі «Персонал» за 2003 рік натрапив на експертно-політологічний висновок змін до Конституції України, які пропонував тогочасний Президент Леонід Кучма.

У цьому висновку йдеться про наступне: «Запропонований Президентом України Кучмою на всенародне обговорення проект Закону України «Про внесення змін до Конституції» як політична реформа не справляє враження глибоко продуманої системної дії, яка покликана сприяти радикальній зміні стану українського суспільства на краще в інтересах кожного громадянина та держави у цілому».

«Усім сьогоднішнім ініціаторам змін до Конституції я б радив прочитати це зауваження до Кучми, написане в той період, коли Україна була ще президентською республікою, відтак Президент мав повноважень і вагу набагато більше, ніж сучасний», – нагадав Віктор Шишкін.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 14:51 :01