Новини » Економіка 4 липня, 2018, 15:59
Експерт запропонував схему щодо скорочення обсягів сміття для переробки
ZIK
ZIK

Перевізники повинні відвозити різні види побутових відходів у різні місця. Наприклад, деякі неорганічні відходи можна повторно використовувати. Натомість деякі відходи краще захоронити, а не придумувати специфічні форми їх переробки.

Таку думку в ефірі ток-шоу «Злий дім» на телеканалі ZIK висловив голова Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг Андрій Герус.

«Проблему сміття потрібно вирішувати в правильній ієрархії. Не можна починати з середини чи кінця. Сміття починається зі споживача – він має його правильно його посортувати та викинути. В квартирі потрібно посортувати органіку, папір та пляшки. Далі його потрібно винести і викинути в різні сміттєві баки», – підкреслив експерт.

Проте, зазначив він, попри те, що всі сконцентрувались на тому, що у нас «споживачі погані», є і певні проблеми з компаніями-перевізниками.

«Є ситуація, що й перевізники беруть в одну машину відсортоване сміття з різних баків. Я, наприклад, вдома сортую сміття, але нещодавно зафіксував, як перевізник просто взяв і звалив усе сміття в один сміттєвоз», – розповідає Андрій Герус.

Він переконаний, що аби вирішити цю проблему, повинні бути різні місця для збору різних видів побутових відходів.

«Перевізник має працювати дисципліновано і нести покарання. Не тільки споживач у нас поганий, він буває різним. Перевізники повинні свою роботу робити правильно», – наголосив голова Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг.

Окрім цього він пояснив, куди далі перевізники повинні відвозити побутові відходи.

«Неорганічні відходи везуть в окреме місце. Наприклад, пляшки можна повторно використовувати. Натомість органіку вони везуть в інше місце. Таким чином навіть в українських умовах можна скоротити обсяги сміття для переробки на близько 30%. Переробка також може бути різною – є деяке сміття, яке краще захоронити, а не придумувати якісь специфічні методи», – підсумував фахівець.

Нагадаємо, на Волині до 2021 року планують створити п’ять сміттєпереробних комплексів.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 02:46 :11