Новини » Політика 4 липня, 2018, 18:45
Експерт навів аргументи проти внесення пункту про ЄС і НАТО в преамбулу Конституції
ZIK
ZIK

Пропозицію Президента щодо введення в преамбулу Конституції положень про інтеграцію в ЄС і НАТО я сприймаю як елемент великого політичного піару.

Таку думку висловив міжнародний експерт Андрій Бузаров у програмі «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Свого часу в університеті я вивчав конституції інших країн, таких як Німеччина, США й інших. Я не пам’ятаю, щоб у головних документах інших європейських або навіть азійських країн в преамбулі були відповідні положення про інтеграцію до ЄС або НАТО. Тому, на жаль, я сприймаю це як елемент великого політичного піару», – констатував Андрій Бузаров.

Експерт зауважив: якщо в Україні відбудеться референдум щодо інтеграції в НАТО, то він проголосує «за», хоч раніше ніколи не підтримував такого шляху для країни.

«Із юридичного погляду, немає необхідності вводити відповідне положення, до того ж в преамбулі Конституції, де йдеться про Бога, про історичний вибір українського народу, тобто про основоположні речі.

Відтак, наприклад, якщо Європейський Союз розпадеться, то що тоді робити зі змінами в преамбулі й куди інтегруватися, якщо самої організації не буде?» – зауважив Андрій Бузаров.

Як повідомлялося, Президент Порошенко внесе на розгляд Верховної Ради зміни до Конституції України в частині закріплення в Основному законі стратегічних цілей української держави – набуття членства України в Європейському Союзі та Північноатлантичному альянсі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 13:09 :04