Новини » Економіка

Черкащина – єдина область, де за рік не відремонтували ані клаптика дороги

ZIK

Від початку року на ремонт доріг не витратили ані копійки на Черкащині. Це єдина область, яка ще не почала освоювати дорожнього бюджету, тобто 391 мільйон гривень. Такі дані оприлюднили у Міністерстві інфраструктури. Місцеві урядники кажуть, що весь цей час створювали спеціальне підприємство, яке проводитиме тендери і контролюватиме ремонт доріг.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK. 

Дорогу через місто Смілу, в напрямку Умані, водії називають найгіршою на Черкащині. Проте вимушені ледве їхати й губити колеса через ями, скаржиться далекобійник Владислав.

«Автомобіль ламається, люди обганяють, гальмують. Я таку жахливу дорогу в Україні вперше бачу! Тут хоча б ямки засипали», – нарікає водій-далекобійник Василь Влад.

Уперше заговорили про необхідність ремонту майже три роки тому, а торік траса стала майже непроїзною. Десять кілометрів водії долають за 40 хвилин. Водночас місцеві посадовці виправдовуються: грошей із міського бюджету на ремонт не вистачало, тому сподівалися на ті, що з Дорожнього фонду. Та на них чекали майже півроку і саме тому ремонт розпочали тільки сьогодні.

«Почнемо ремонтувати Уманську, Трипільську вулиці. Також ми візьмемося за вулицю, по якій їздять автобуси. З державного бюджету ми отримали 24 мільйони гривень», – каже в.о. керівника Смілянського управління ЖКК Сергій Чередниченко.

Грошей чекали всі райони, адже 90% доріг місцевого значення потребують ремонту, кажуть дорожники. Проте освоювати суми місцеві урядники не поспішали. Черкащина – єдина з областей, яка до минулого тижня не використала ані копійки з Дорожнього фонду. В обладміністрації мають відповідь на це.

«Ми трішки затягнули у створенні цього підприємства. Втім вже провели тендерні процедури на 330 мільйонів, підписали договорів на 76. Цього тижня почнемо платити аванси», – розповідає заступник голови ОДА Костянтин Омаргалієв.

На новоствореному підприємстві зазначають, що два місяці пішло на проведення 115 тендерів, уже підписали 27 договорів на ремонт. І тільки-но почали роботи.

«По середньому ремонту зробимо близько 400 кілометрів доріг. Приблизно на тисячі проведемо дрібний ремонт. Сподіваюся, що все реалізуємо якісно й вчасно», – наголошує директор ДП «Служба місцевих доріг у Черкаській області» Ігор Франчук.

Загалом із Дорожнього фонду на українські автошляхи виділили 11 мільярдів гривень. У разі, якщо місцевих грошей освоїти не встигнуть – їх повернуть у держбюджет, а дороги на місцях так і залишаться розбитими.

Лідія Пугач, «Перші про головне»

Loading...