Новини » Політика

Зміни в Конституції заради змін себе не виправдовують

ZIK

Для змін у Конституції потрібний діалог між владою та суспільством. Лише у такий спосіб нове законодавство буде легітимним.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив політичний консультант Андрій Вальчишин.

«Важливо, щоб до формування нарисів Конституції були долучені не лише ті, хто представляє правлячий клас, а й суспільство. Звісно, що кожна бабця не буде особливо впливати на реформування і пропонувати якісь механізми, але активна частина суспільства обов’язково мусить бути учасником змін», – каже політичний консультант.

На думку експерта, для формування нових положень у Конституції можна було б створити спеціальний референдум, щоб процес набув легітимності і отримав народну довіру.

«Процедура виходу на зміни певною мірою є важливішою, аніж сам зміст змін, бо важливо, аби народ і влада співпрацювали. До того ж, нова Конституція забезпечить таку систему, яка матиме авторитет. Нинішню ледь не всі ставлять під сумнів», – зазначає Андрій Вальчишин.

Наразі деякі політичні сили, зокрема «Народний фронт», ведуть передвиборчу риторику у контексті змін до Конституції, зауважує консультант.

«Ми чуємо дуже популярні тези. Наприклад, народних депутатів забагато – давайте їхню кількість скоротимо! Але чому? На одного нардепа припадає 170 тисяч українців. Люди не зможуть достукатися до обранця. Водночас, коли ми зменшимо кількість парламентарів, то суттєво піднімемо бар’єр для входу в політику», – стверджує експерт.

Політичний консультант підмітив, що політичне середовище Президента є у хисткому стані.

«З одного боку, вони мають багато мандатів і можливість впливати на процеси. З іншого – є шанси все це втратити. Припускаю, що як і в БПП, так і в «Народному фронті» групи думають, куди піти, якою буде їхня доля у наступному скликанні. Зокрема, розглядають зміни до Конституції, як ті, що убезпечать від певних загроз. Проте зміни заради змін себе не виправдовують.  Нам треба знайти баланс сильного прем’єра і парламенту», – говорить Андрій Вальчишин.

Також політичний консультант переконаний, що плани України щодо вступу у НАТО мають поки що декларативний характер

«Якщо б ми були членами НАТО, то почували б себе простіше. Проте одними деклараціями ми ніколи не дійдемо до цілі. Тим паче враховуючи процеси, які в самому НАТО відбуваються. Я вважаю, що нашу співпрацю треба формувати справжніми кроками, впровадженням стандартів тощо. Зараз це все схоже на символічні розмови, але не необхідність», – каже Андрій Вальчишин.Loading...