Новини » Політика 3 липня, 2018, 14:59
Житло для військових: Рахункова палата виявила факти зловживань на 600 млн грн
Фото: ZIK
Фото: ZIK

Аудитори Рахункової палати виявили факти зловживань на 600 млн грн при будівництві житла для військових. Це майже половина всіх коштів, які передбачені бюджетною програмою будівництва житла для військових у 2016-2017 роках.

Про це під час виступу у Верховній Раді заявив народний депутат України Віктор Бондар, пише УНІАН.

Боднар зазначив, що ще 22 червня цього року Рахункова палата затвердила та оприлюднила Звіт про результати аудиту ефективності використання бюджетних коштів, виділених Міністерству оборони України на будівництво (придбання) житла для військовослужбовців у 2016-2017 роках, який виявив кричущі порушення у процесі як будівництва, так і при закупівлі житла для військових та зловживання на суму понад 600 мільйонів гривень.

«Це майже половина коштів, які були передбачені бюджетною програмою «Будівництво (придбання) житла для військовослужбовців ЗСУ» у 2016-2017 роках», – наголосив депутат.

Він також зазначив, що за останніми даними Міноборони, на початок 2018 року в черзі на отримання квартир перебуває 46,3 тисяч сімей військовослужбовців (з них майже 7000 родин чекає на житло вже більше 20 років). За останні сім років військовими отримано 4518 квартир за державні кошти. Це означає, що держава забезпечила менше 10% від реальних потреб.

Депутат зазначив, що у Міністерстві оборони потрібно негайно провести службове розслідування для відсторонення осіб, які причетні до махінацій та зловживань у процесі закупівлі житла для військовослужбовців.

«Вимагаємо також найближчої п’ятниці заслухати у парламенті міністра оборони України щодо ситуації із забезпечення житла військовослужбовців. А також хочемо почути його коментар з приводу звіту Рахункової палати. Вимагаємо провести розслідування! Це престиж української армії, це забезпечення наших українських воїнів, які сьогодні віддають життя за Україну, за її майбутнє і стимул для українських воїнів, щоб вони знали, що держава їх забезпечить житлом», – підсумував Боднар.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 00:11 :41