Новини » Суспільство 3 липня, 2018, 14:22
В Україні запровадять «кримінал» за контрабанду лісу та дров
Деревина. Фото: DT.ua
Деревина. Фото: DT.ua

Народні депутати підтримали у другому читанні законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів.

За проект закону № 5495 сьогодні під час засідання сесії ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, проголосували 234 обранці.

Законопроект у першому читанні обранці прийняли 20 березня 2018 року. Як ідеться у пояснювальній записці до законопроекту, метою його прийняття «є забезпечення збереження лісового фонду країни шляхом обмеження внутрішнього споживання необроблених лісоматеріалів і посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за незаконну вирубку лісу та подальший його експорт поза митним контролем (контрабанду)».

Законопроектом, зокрема, пропонується КМУ розробити комплексну програму відновлення лісового фонду України та визначити першочергові обсяги робіт щодо відновлення лісів і лісорозведення, охорони лісів від пожеж, захисту від шкідників і хвороб, інших лісогосподарських заходів, а також порядку і способів їх проведення.

Документом запропоновано встановити обмеження внутрішнього споживання лісоматеріалів необроблених у розмірі 20 млн кубічних метрів на рік, а також посилити адміністративну та кримінальну відповідальність за незаконну вирубку лісу та подальший його експорт поза митним контролем.

Голова парламентського Комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк нагадав про запровадження мораторію на вивезення з України лісу-кругляку, попри критику з-за кордону та внутрішні «інтриги», та наголосив, що завдяки мораторію інвестиції у галузь зросли більш ніж удвічі. Як наголосив депутат, проект закону № 5495 потрібно прийняти для того, щоб зняти останні застереження міжнародних партнерів щодо відповідності мораторію на експорт лісу-кругляка до міжнародних угод.

«Цей закон ставить крапку у цьому питанні. Крім того, він передбачає жорстку кримінальну відповідальність за контрабанду лісу-кругляка», – наголосив Віктор Галасюк та додав, що у законопроекті ідеться про заборону експорту дров.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-17 07:46 :59