вівторок, 3 липня, 2018, 18:57 Політика
Експерт Тужанський переконаний, що дебати між Україною та Угорщиною триватимуть постійно
ZIK
ZIK

Політика Будапешта є різкою, із шантажем, але це не означає, що Київ має йти у всьому на поступки або через політичні дебати повинен блокувати чи «заморожувати» економічну співпрацю.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK під час телефонного включення висловив політичний оглядач (Закарпаття) Дмитро Тужанський.

Політичний оглядач вважає, що заява прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана щодо блокування рішень на саміті НАТО – це тактичний хід, спрямований на те, щоб виторгувати додаткові бонуси від країн Альянсу. З його слів, це випад не на адресу України, а на адресу країн НАТО, щоб до кінця розіграти «українську карту».

«Тут своє слово має сказати Альянс, союзники, і, я думаю, це буде на користь України», – вважає Дмитро Тужанський.

Що ж до подальших відносин між Україною та Угорщиною, переконаний політичний оглядач, дебати стосовно нацменшин – і щодо мовного питання, і щодо права на подвійне громадянство, права на самоврядування на рівні автономії (культурного, політичного тощо) – триватимуть надалі.

«Будапешт буде так себе поводити, бо він так себе поводить. Це його політика – різка, з шантажем, але це не означає, що Київ має йти у всьому на поступки. Чи, наприклад, через ці політичні дебати ми маємо блокувати чи «заморожувати» економічну співпрацю. Із сьогоднішньою Угорщиною такі дебати будуть постійними, і це не є обов’язково конфліктом», – вважає Дмитро Тужанський.

Політичний оглядач наголосив, що Україна має відстоювати позицію, що національні меншини мають бути не предметом суперечки, а повинні допомагати будувати добросусідські відносини з іншими країнами.

Нагадаємо, у вересні 2017 року Президент України підписав Закон про освіту. Будапешт у відповідь заявив, що блокуватиме зближення України та ЄС. Цього року в червні в Ужгороді відбулася зустріч міністрів закордонних справ та освіти щодо «мовного» питання. У липні прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що на саміті НАТО в Брюсселі наступного тижня блокуватиме будь-яке рішення за підсумками зустрічі з представниками України та Грузії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 16:11 :36