Новини » Політика 3 липня, 2018, 18:25
Андрій Ніцой переконаний, що через «мовне» питання КСУ скасує закон «Про освіту»
ZIK
ZIK

Українська влада для того, щоб прикрити свої очевидні прорахунки на міжнародній арені, «потакає» настроям сусідів, які мають свої діаспори в Україні.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив директор Центру стратегічних розробок Андрій Ніцой.

Нагадаємо, у вересні 2017 року Президент України підписав закон про освіту. Будапешт у відповідь заявив, що блокуватиме зближення України та ЄС. Цього року у червні в Ужгороді відбулася зустріч міністрів закордонних справ та освіти щодо «мовного» питання. У липні прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що на саміті НАТО в Брюсселі наступного тижня блокуватиме будь-яке рішення за підсумками зустрічі з представниками України та Грузії.

«Не існує і не може існувати жодного позитиву там, де українська влада торгує національними інтересами і порушує Конституцію і рішення Конституційного суду. Я вважаю, що найближчим часом Конституційний суд України скасує закон «Про освіту» на підставі порушення сьомою статтею рішення КСУ від 1999 року, де чітко й однозначно написано, що мова навчання в усіх закладах освіти – комунальних і державних – є українська державна. А інші мови національних меншин і корінних народів… можуть вивчатися», – зазначив Андрій Ніцой.

Гість програми переконаний, що українська влада для того, щоб прикрити свої очевидні прорахунки на міжнародній арені, «потакає» настроям сусідів, які мають свої діаспори в Україні.

«Для того, щоб і на внутрішньому ринку, і на зовнішній арені виглядати достойно, українська влада пішла на порушення Конституції і рішення Конституційного суду, зокрема в законі «Про освіту». Потім вони «по-барижному» вирішили на 190 млн закупити в Угорщині мультимедійні дошки, хоча програмне забезпечення із українським зовсім не співпадає, потім обіцяли його (закон. – Ред.) запроваджувати, невідомо до котрого року», – зазначив Андрій Ніцой та додав, що влада таким чином дурить не лише українців, а й національні меншини.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 03:46 :35