понеділок, 2 липня, 2018, 18:07 Суспільство
Стало відомо, як виглядає проект «Музею Революції гідності»

Проектом – переможцем став «Штурм пагорба» німецького архітектурного бюро «Kleihues Gesellschaft von Architekten mbH».

Про це повідомляє прес-служба меморіального комплексу.

Міжнародне професійне журі назвало лауреатів Міжнародного відкритого архітектурного конкурсу проектів на кращу проектну пропозицію щодо об’єкта «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності».

На відкритий анонімний конкурс проектів музею та меморіального комплексу надійшло 66 заявок із 12 країн світу. Найкращий проект меморіалу визначили в лютому 2018 року.

Другий етап конкурсу стосувався проекту музею (уже з урахуванням вигляду меморіальної частини). У фінал потрапило шість проектів. Їхні автори на умовах анонімності активно співпрацювали з організаторами конкурсу, зокрема відвідували Київ, оглядали місця подій, спілкувалися з родичами загиблих. Виставку всіх проектів-фіналістів відкриють у Будинку архітетора.

За результатами засідання міжнародного повноважного та незалежного журі конкурсу в номінації «Музей Революції Гідності» переміг проект «Штурм пагорба» німецького архітектурного бюро «Kleihues Gesellschaft von Architekten mbH». Архітектори – професор Ян Кляйхус (Jan Kleihues) та Йоганнес Кресснер (Johannes Kressner). Ця компанія відома завдяки своїм успішним проектам у багатьох країнах.

«За країнами, які представляють автори робіт, видно, що рівень конкурсу дуже високий. Друге місце посів проект українських архітекторів. Він був перспективний. Професійні колеги в складі журі визначилися раніше, а в мене досі певне сум’яття – вагався між проектом-переможцем і тим, автором котрого, як виявилося, є українське архітектурне бюро. Його зовнішній вигляд і зараз мені більше подобається. Проте функціональна частина й усі внутрішні деталі все-таки кращі в команди переможців. Фахівці на наших обговореннях це ґрунтовно довели», – зазначив міністр культури України Євген Нищук.

«Проектувати Музей Революції Гідності взялися одинадцять архітектурних команд з України, Австрії, Німеччини, Іспанії та Франції. Переміг проект знаного берлінського бюро. Він переконав міжнародне журі у своїй відповідності конкурсному завданню, у значній функціональній та архітектурній цінності, модерновій елегантності та бережному ставленні до середовища, метафоричності й символізмі та спроможності витримати плин часу. Проект під назвою «Штурм пагорба» по-новому інтерпретує неокласицизм, інтегруючи події на Майдані в європейську історію, візуально формує новітній український акрополь та українську агору, утверджуючи демократичну спрямованість нації. Реалізація цього проектного задуму гармонійно доповнить меморіальний простір на алеї Героїв Небесної Сотні та створить середовище для активного втілення в життя мрій борців за незалежну й процвітаючу Україну», – розповів генеральний директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності Ігор Пошивайло.

Нагадаємо, переможців конкурсу в номінації «Меморіал Героїв Небесної Сотні» було визначено в лютому 2018 року, це архітектори Ірина Волинець (Львів, Україна) та Марія Процик (Роттердам, Нідерланди).

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 17:11 :40