Новини » Політика 2 липня, 2018, 14:02
Парубій розповів, коли Рада може скасувати депутатську недоторканність
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій

Питання скасування депутатської недоторканності вирішиться або восени, або взимку – залежно від того, коли голови фракцій вирішать проводити голосування за відповідні зміни до Конституції.

Про це під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK, розповів Голова ВР Андрій Парубій.

Він зазначив, що зацікавлений у тому, щоб питання скасування депутатської недоторканності вирішилось найближчим чином. Мовляв, воно уже пройшло «перший етап», адже є відповідне рішення Конституційного суду.

«Однак сьогодні у нас ще немає відповідного рішення комітету. Та навіть, якщо отримаємо його вже цієї середи, разом із головами фракцій ще потрібно буде добре проаналізувати – чи виносити його у літній тиждень або ж переносити на вересень, коли буде більша мобілізація», – розповів спікер.

Тож він підкреслив: все ж сподівається, що рішення комітету з’явиться уже найближчим часом, а якщо буде необхідно, то й сам дасть відповідне доручення.

«Я з’ясую із головою комітету про технічні труднощі – для того, щоб можна було швидше провести це рішення. Згодом нам доведеться порадитись – коли ж буде більша ймовірність назбирати 226 голосів для цього етапу. Тоді як у наступному, заключному їх потрібно буде аж 300», – підкреслив Парубій.

Тому на його думку, це питання вирішиться або восени, або ж на початку зими – в залежності від того, коли буде вирішено розпочати його розгляд. Та у будь якому випадку, його потрібно вирішити уже до президентських виборів.

«Моя ідея полягає у тому, що напередодні виборів набагато легше буде збирати голоси під таке важливе питання. Адже на окрузі кожен стверджує про свою підтримку цього, тоді як у залі із голосами щодо цього важко. Тож мені видається, що у передвиборчий рік, коли буде прикута увага громадян до голосування кожного із депутатів, нам буде легше змінити Конституцію щодо зняття недоторканності і нарешті відмінити цю ганебну практику», – зазначив Андрій Парубій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 02:44 :42