Новини » Політика 2 липня, 2018, 20:04
Нардеп заявив, що Україну чекають санкції у разі непропорційного складу ЦВК
ZIK
ZIK

Усі фракції у ВРУ мають бути хоча б одним кандидатом представлені в ЦВК. Якщо цього немає, це означає, що Україна не виконала резолюцію ПАРЄ, тож проти країни можуть запровадити санкції.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат (фракція «Народного фронту») Леонід Ємець.

Політик наголосив, що відповідно до міжнародних вимог, всі фракції у ВРУ мають бути хоча б одним кандидатом представлені в ЦВК. Якщо цього немає, це означає, що Україна не виконала резолюцію ПАРЄ щодо обрання пропорційного складу ЦВК, тож втрачає можливість щодо продовження санкцій проти РФ, і це означає, що проти України можу бути накладені санкції ПАРЄ через невиконання резолюції, зауважив Леонід Ємець.

Народний депутат змоделював, як можна вирішити цю ситуацію: «Президент може відкликати кандидатури і внести знову без двох. Тоді у нас залишиться одне вакантне місце, яке ми потім зможемо заповнити кандидатом від Опоблоку. Чому залишиться? Бо якщо зараз внести всіх, це означатиме, що цей кандидат піде на спецперевірку, а це ще, як мінімум, два місяці питання не буде вирішене».

Інший варіант вирішення ситуації, каже політик, полягає у тому, що «якщо є глибока політична домовленість, яка грунтується на взаємній довірі між політичними силами парламенту, про те, що завтра не буде проголосовано за двох кандидатів для того, щоб можна було залишити те ж саме вакантне місце».

«Питання, хто буде цей кандидат? Бо якщо це буде представник «Батьківщини», то це ситуацію зробить гіршою і ніяк її не вирішить», – заявив Леонід Ємець та додав, що це має бути кандидат від тієї політсили, у якої їх більше, аніж один, тобто «Народного фронту» чи БПП.

Політик наголосив, що існує низка інших проблемних питань, зокрема, з його слів, не може бути проведене рейтингове голосування, адже це призведе до оскарження у суді і визнання складу ЦВК нелегітимним.

Як повідомив сьогодні під час засідання Погоджувальної ради голова ВРУ Андрій Парубій, ВРУ розпочне свою роботу в четвер зі звільнення членів ЦВК, а після цього відбудеться призначення нових членів Центрвиборчкому.

Нагадаємо, 1 червня 2014-го завершився термін повноважень 12-ти з 15 членів ЦВК, а 3 лютого 2017 року – 13-го члена Центрвиборчкому. 5 лютого 2018-го Президент України вніс до ВРУ подання на кандидатів до нового складу ЦВК. 16 квітня голова ВРУ Андрій Парубій повідомив про завершення спецперевірки кандидатів. 18 квітня Комітет ВРУ з питань правової політики і правосуддя підтримав подання Президента щодо звільнення 13 членів ЦВК з огляду на закінченням терміну їхніх повноважень. Комітет рекомендував до розгляду 14 нових кандидатів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 07:57 :09