Новини » Політика 2 липня, 2018, 21:10
Нардеп Івченко назвав, які зміни зроблять український парламент кращим
ZIK
ZIK

Питання недоторканності потрібно вирішувати системно і знімати її як з депутатів, так і з суддів і Президента.

Таку думку висловив народний депутат України Вадим Івченко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Зняття депутатської недоторканності, створений працюючий Антикорупційний суд і нове виборче законодавство – головні аспекти, які змінять український політикум. Оскільки в парламент більше не будуть іти ті, хто захоче сховатися за депутатською недоторканністю, а це – великий бізнес, який прагне захистити свої компанії від правоохоронних органів.

Не будуть йти ті, хто прагнуть «присосатися» до державного бюджету, адже у нас працюватиме НАБУ та Вищий антикорупційний суд. До того ж, нове виборче законодавство змінить палітру українських політиків, які своїм головним завданням вважатимуть приймати потрібні для розвитку країни закони», – підкреслив Вадим Івченко.

Утім депутат також зауважив, що питання зняття недоторканності має бути системним, щоб ні депутати, ні судді, ні Президент не мали особливих привілеїв.

«Сьогодні колегія суддів, так само як і парламент у випадку депутата, вирішує, позбавити суддю недоторканності чи ні. Також питання виникає і щодо Президента, адже НАБУ сьогодні чомусь не може відкрити справу проти Президента. Відтак, поки що у нього є імунітет робити будь-що в країні», – констатував Вадим Івченко.

Нагадаємо, сьогодні голова ВРУ Андрій Парубій заявив, що питання скасування депутатської недоторканності вирішиться або восени, або взимку – залежно від того, коли голови фракцій вирішать проводити голосування за відповідні зміни до Конституції.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 23:56 :30