понеділок, 2 липня, 2018, 12:46 Політика
Голова Рахункової палати закликав повернути землі біля кордонів у держвласність
Валерій Пацкан. Фото: Космач Олександр/УНІАН
Валерій Пацкан. Фото: Космач Олександр/УНІАН

Землі, які знаходяться біля державного кордону, мають належати українській державі. Це є питанням національної безпеки.

Про це сьогодні під час засідання Погоджувальної ради, яке транслює телеканал ZIK, заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан, закликавши народних депутатів розглянути відповідний законопроект.

Валерій Пацкан поінформував голову ВРУ та парламентарів про те, що Рахункова палата провела контрольний захід щодо проекту «Стіна» та облаштування українського кордону. Голова Рахункової палати обіцяв повідомити спікеру про результати виконаної роботи.

Валерій Пацкан звернувся до очільників фракцій із закликом розглянути законопроект № 6777 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо інженерно-технічного облаштування та утримання державного кордону.

«Це законопроект, який говорить виключно про те, що землі, які знаходяться біля державного кордону, мають належати українській державі. Вони не можуть належати нікому, окрім української громади. Нами досліджено, що низка земель використовуються різними органами, вони є у приватній власності, вони є у власності ОТГ, і є неможливість облаштування кордону. Це – національна безпека», – наголосив Валерій Пацкан.

Голова Рахункової палати звернувся до голови Верховної Ради з проханням дати доручення профільному комітету та всім головам фракцій попрацювати із цим законопроектом.

«Це допоможе нам захистити наш кордон», – заявив Валерій Пацкан та додав, що мова йде і про східні, і про західні кордони України.

Нагадаємо, у вересні 2014 року український уряд затвердив запропонований Державною прикордонною службою проект «Стіна». Станом на кінець 2017 року Україні вдалося облаштувати понад 140 кілометрів кордону із Росією.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 14:26 :09