Новини » Політика 29 червня, 2018, 14:47
Юрій Гримчак вважає, що війна зачепила майже кожного українця
ZIK
ZIK

Російсько-українська війна торкнулася майже кожного громадянина нашої країни, адже лише внутрішньо переміщених осіб є понад півтори мільйони. Боротьба за окуповані землі є складною і тривалою, а тому її слід висвітлювати.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив заступник міністра ТОТ Юрій Гримчак.

«Я родом із Донецька, тому я відчуваю, що для мене війна йде щодня. Така сама ситуація у моєї сім’ї та знайомих. Адже люди, які пережили 2014 рік поблизу Донецька, сприймають конфлікт дуже чітко», – каже заступник міністра ТОТ.

Юрій Гримчак переконаний, що про війну треба говорити. Адже процес повернення тимчасово непідконтрольних території є тривалим. І він потребує інформаційного висвітлення.

«Ми входимо у передвиборчий період. Раптом деякі політики починають говорити слова, на кшталт, «треба зупинити війну». Мене як людину з Донецька це зачіпає, адже маю звичайні людські бажання повернутися додому, провідати могилу батька. Втім, до всіх цих політиків у мене є питання: «Як ви зупините війну?». У відповідь «лапша». Я як держслужбовець, розумію, що вирішити проблему непросто. До того ж закінчити війну треба так, щоб з роками, нам це не відгукнулося. Тому я вважаю, що більш широке висвітлення подій є на часі», – запевняє експерт.

На думку заступника міністра ТОТ, російсько-українська війна більшою чи меншою мірою торкнулася всіх громадян країни. 

«Мені здається, що війна зачепила майже усіх. Адже є загиблі люди, друзі друзів тощо. Є ті, хто втратили дуже багато: домівку, автівку, майно. В Україні мільйон шістсот тисяч внутрішньо переміщених осіб. Вони теж живуть серед нас і у кожного своя історія. Треба пам’ятати, що між ними і війною стоїть сила, яка називається ЗСУ. Вони тримають лінію розмежування і не дозволяють зайти ворогу у Вінницю, Львів чи столицю», – наголошує експерт. 

Юрій Гримчак звертає увагу на те, що українці неодноразово втрачали свою державу. Зробити це ще один раз – не можна.

«Нашим людям це принесло масу горя… Я за те, щоб змінювати систему. Однак, давайте спершу виграємо війну. Адже під час перезаснування можна втратити те, що маємо. А нині, хто б що не говорив, у нас є своя держава, мова, історія, майбутнє, бачення», – резюмує заступник міністра ТОТ Юрій Гримчак.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-16 03:13 :54