Новини » Суспільство 29 червня, 2018, 14:38
Програма «Стежками війни» розкрила професійні зв’язки високопосадовців та їхніх дітей
ZIK
ZIK

В Україні є протизаконними робота родичів в одному і тому ж відомстві. Однак, деякі чиновники нехтують цим правилом. Серед таких порушників Василь Грицак, Арсеній Аваков та Антон Пашинський.

Про це йдеться у програмі військових розслідувань «Стежками війни» на телеканалі ZIK.

«Забороненим є будь-яке пряме підпорядкування між особами, які є близькими родичами. Тобто батько і син не можуть працювати в одному відомстві», – пояснює юрист ГО «Центр протидії корупції» Олена Щербан.

Уникнення люстрації і підвищення сина Василя Грицака

Під час Революції Гідності Олег Грицак потрапив в історію, яка, на перший погляд, мала би поставити хрест на його кар’єрі.

«Коли розглядали справи щодо наших активістів, яких жорстоко побили, він був на стороні обвинувачення. Тобто потрапляв під люстрацію. Однак, разом із батьком, тепер очільником СБУ, піднявся по кар’єрних сходах», – розповідає активістка ВГО «Автомайдан» Катерина Бутко.

Попри молодий вік, Олег Грицак до грудня 2016 року встиг попрацювати заступником прокурора Святошинського району Києва.

«Тепер він працює в прокуратурі Київської області. Його відділ наглядає, зокрема, за додержанням законів Службою безпеки України», – звертає увагу Катерина Бутко.

До слова, у власності Олега Грицака спільно з батьком квартира, площею 94 квадратних метрів; два елітних годинники і два дорогі автомобілі; моторний човен і два причепи. А також грошові заощадження.

«Важливо те, як Олег Грицак уникнув люстрації. За офіційною версією, він не підписував документи. Проте є відео, де він був у судах проти «майданівців» і представляв позицію прокуратури», – пояснює активістка Катерина Бутко.

Син Авакова у міністерстві почуває себе, як вдома?

«Олександр, у силу повноважень свого батька, має доступ до всіх посадовців міністерства. Виходить, що син високопосадовця використовує службове становище родича для збагачення сім’ї», – зазначає юрист ГО «Центр протидії корупції» Олена Щербан.

Яскравою плямою на репутації сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, Олександра, стала пригода із покупкою рюкзаків. Щодо цієї оборудки в Генеральній прокуратурі ще у 2015 році відкрили кримінальне провадження.

«Це провадження взяло початок завдяки нашій заяві», – додає юрист Олена Щербан.

Шляхи Пашинського з сином перетнулися під час закупівель

Сергій Пашинський – голова Комітету з питань нацбезпеки та оборони Верховної Ради України. Тобто він куратор у парламенті усіх військових та оборонних питань.

«Довго він був одним з членів наглядової ради концерну всього «Укроборонпрому», мав досить серйозні повноваження, впливав на діяльність цього концерну», – каже юрист Олена Щербан.

Син Сергія Пашинського, Антон, у 2015 році пішов працювати в «укроборонпромівське» підприємство «Спецтехноекспорт», і там очолив департамент контрактів №2.

«Я мав всі ті якості, які потрібні для роботи. А саме – контакт з військовими, хороший рівень знання англійської мови. Також є досвід міжнародної роботи і керівництва», – наголошує директор департаменту контрактів №2 ДП «Спецтехноекспорт» Антон Пашинський.

Однак шляхи батька і сина перетнулися, коли минулого року до підписання готувався мільярдний контракт на закупівлю турецьких радіостанцій компанії «Аселсан».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-26 03:55 :32