п'ятниця, 29 червня, 2018, 15:03 Суспільство
Син Георгія Туки розповів про бізнес, який залучає до роботи ветеранів російсько-української війни
ZIK
ZIK

Син Георгія Туки, Павло, був учасником російсько-української війни ще на її початку, у 2014 році. Він та його штурмовий батальйон побували у найбільш гарячих точках. У цивільному житті чоловік створив охоронну фірму «Титан», аби ветерани могли реалізувати себе під мирним небом.

Про це йдеться у програмі військових розслідувань «Стежками війни» на телеканалі ZIK.

Коли Павло Тука пішов на війну, його батько, Георгій Тука ще не мав посади. Втім уже був відомим волонтером в організації «Народний тил».

«Вже під кінець моєї служби тата призначили головою військово-цивільної адміністрації в Луганську. Хлопці, коли моє прізвище дізнавались, з подивом перепитували, чи це точно мій батько», – розповідає учасник бойових дій Павло Тука.

Нині Георгій Тука – заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб. Його син, Павло, пішов на війну восени 2014 року.

«Я чудово пам’ятаю найважчий момент… Того вечора син зателефонував і сказав, що вони йдуть на секретне завдання, тому телефон він вимикає», – пригадує заступник міністра з питань окупованих територій Георгій Тука.

«Батьки за мене дуже переживали. Мама не приховувала хвилювання, а от тато старався тримати все в собі», – додає учасник бойових дій Павло Тука.

Син Георгія Туки у ті дні був біля Донецького аеропорту: в селах Опитне та Водяне.

«Лише через три дні він зателефонував. Дякуючи Богу, все нормально, син живий і здоровий. Хоч його підрозділ відмітився в наших Збройних силах найбільшими втратами. Чесно кажучи, я б не хотів знову всі ці емоції відчути на собі. Мені простіше самому йти добровольцем, ніж чекати звістку про долю своєї дитини», – каже Георгій Тука.

Хоча у ЗМІ Павла Туку неодноразово називали кіборгом, але сам він відхрещується від цього звання.

«Я потрапив у 90-й окремий штурмовий батальйон. Спершу він був на базі 95-ї бригади, а потім його перевели в новостворену 81-шу. Я був оператором-навідником БТРа. Останні дні, перед тим, як підірвали Донецький аеропорт, колісна техніка вже не їздила туди», – розповідає учасник бойових дій Павло Тука.

У відділенні, де служив Павло Тука, було десять військових і усі вони – кияни.

«Двоє з нас не повернулися додому. Ігор Брановицький став Героєм України посмертно. І Женька Яцина отримав орден за мужність, на жаль, теж посмертно», – каже Павло Тука.

Побачивши війну на власні очі, Павло Тука, разом із колегами, створив охоронну фірму. Головна її ціль – допомогти ветеранам адаптуватися у мирному житті, забезпечивши роботою.

«Ми заснували «Приватне охоронне підприємство «Титан». Основна мета – зробити якнайбільше робочих місць для хлопців, ветеранів, які повернулися з війни. Паралельно, разом із однією з держслужб, намагаємося створити охоронну службу, яка буде працювати по всій Україні. Зараз цим займаюся. Маю надію, що щось з цього вийде», – додає Павло Тука.

У минулій програмі ми розповіли, що станом на червень 2018 року, в Україні понад 341 тисяча людей, які брали участь у бойових діях на Донбасі та отримали відповідне посвідчення. Левова частка з них не можуть віднайти своє місце у мирному житті.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 01:56 :35