Новини » Економіка 29 червня, 2018, 18:20
Омелян назвав найкращий напрямок для будівництва Hyperloop в Україні
ZIK
ZIK

Найбільш перспективним напрямком для будівництва Hyperloop в Україні може бути Одеса – Київ, що поєднає порти на Чорному морі та Балтиці.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

Гість програми наголосив, що Україна знаходиться у топ-10 країн світу, які серйозно ставляться до реалізації технології Hyperloop. Очільник міністерства інфраструктури переконаний, що українські компанії мають бути повноправними учасниками процесу створення технологій майбутнього, на які нині роблять великі ставки у світі.

«У нашому баченні є чіткий намір, щоб Україна не була виключена з цього процесу, щоб ми знову не були на узбіччі, коли всі країни розвиватимуть надшвидкісні технології, а ми далі будемо перевозити залізницею зі швидкістю 30 км/год. Це неприпустимо», – наголосив Володимир Омелян.

Міністр зауважив, що наразі це приватна ініціатива, яка об’єднала приватні компанії під егідою Міністерства інфраструктури для того, щоб заявити про себе як повноправного учасника.

Володимир Омелян зазначив, що найбільш перспективними напрямками із доставки вантажів зараз є Китай, ЄС, країни Азії та Перської Затоки: «Ми хотіли б, щоб ці труби проходили територією України із зупинками на території України».

Міністр повідомив, що на цей момент компанія Hyperloop Transportation Technologies, з якою Україна підписала меморандум про співпрацю, веде перемовини із урядом Китаю.

«Зараз основна битва у світі йде за швидкість. Швидкість має найбільшу цінність, як швидко ви зможете доставити свій вантаж від виробника до кінцевого споживача. І якраз технологія Hyperloop тут є найбільш результативною», – акцентував Володимир Омелян.

Міністр інфраструктури наголосив на необхідності залучення молоді, студентів до роботи у цій сфері. Володимир Омелян поінформував, що проект має три етапи. На першому – у 2018 році відбудеться наукова оцінка проекту, наступного року – другий етап, який передбачає створення тестового майданчика у Дніпрі. Третій етап – створення комерційної лінії впродовж п’яти років. Найбільш перспективним напрямком може бути Одеса – Київ, що поєднає порти на Чорному морі та Балтиці.

Міністерство інфраструктури України підписало меморандум про співпрацю з компанією Hyperloop Transportation Technologies (HTT) у сфері впровадження технології Hyperloop в Україні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 02:47 :43