п'ятниця, 29 червня, 2018, 11:31 Політика
Муждабаєв: У кримськотатарського народу не існує іншого розумного вибору, окрім України
ZIK
ZIK

Дивна російська автономія Криму не була причиною анексії Криму, але сприяла її оформленню. Саме через власне безсилля попередня влада віддавала півострів «на відкуп» РФ. Кримських татар нікуди не брали, росіяни боролись з ними, а Київ закривав на це очі.

Про це в ефірі інформаційно-політичного проекту «Прямим текстом» на телеканалі ZIK заявив заступник директора кримськотатарського телеканалу ATR Айдер Муждабаєв.

«Все дуже і дуже просто. Кримські татари на законодавчому рівні мають право отримати статус корінного народу, що обов‘язково буде зроблено. А ця дивна російська автономія не була причиною анексії Криму, але сприяла її оформленню», – переконаний журналіст.

Окрім цього він заявив, що через власне безсилля домайданна влада віддавала півострів «на відкуп». Кримських татар «нікуди не брали», росіяни з ними боролись, а Київ закривав на це очі.

«Якщо б в цей момент Автономна республіка Крим була Кримськотатарською автономією, то «фіг би» вдалося щось бодай інсценувати. Вони б просто не змогли подолати кримськотатарське вето», – запевнив Айдер Муждабаєв.

Також він висловив думку, що повинні бути внесені зміни до 10 розділу Конституції України (про Автономну республіку Крим), зокрема, і про неможливість виходу півострова зі складу України.

«Це законодавчо оформлюється, нічого страшного в цьому немає. Страшною була та автономія, що існувала раніше. Україна єдина і жодних спекуляцій на цю тему не може бути. Хто що б не говорив, ми всі розуміємо, що іншого виходу у нас (кримських татар – ред.) немає. При інших статусах, окрім корінного українського народу, нас в Криму просто «зжеруть» люди, які приїхали з Росії», – заявив кримський татарин.

Він наголошує: у кримськотатарського народу просто не існує іншого розумного вибору, окрім України та прав у ній корінного народу.

«Це жодним чином не зачепить інших громадян України і цілісності держави. Це стосуватиметься виключно формування місцевого парламенту, влади. Але це зовсім інше, ніж те, що було до анексії», – запевнив Муждабаєв.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 17:38 :35