п'ятниця, 29 червня, 2018, 11:12 Політика
Снєгирьов переконаний, конфлікт почався із статусу Криму
ZIK
ZIK

За чотири роки ми не вирішили юридичної колізії – не змінили у своїй унітарній державі автономну республіку Крим у Кримську область. Відповідно, коли над Севастополем знову замайорить жовто-блакитний прапор, ми можемо мати те, з чого і починали.

Про це в ефірі інформаційно-політичного проекту «Прямим текстом» на телеканалі ZIK заявив співзасновник громадської ініціативи «Права справа» Дмитро Снєгирьов.

«Я дякую за нагадування 154-ї статті Конституції про те, що Автономна республіка Крим є невід‘ємною частиною України. Власне, з цього і потрібно починати. З чого почався конфлікт на півострові? Не наявність «вати», а саме статус Криму. Юридична колізія – в унітарній державі окремій території надається статус автономної республіки», – заявив активіст.

Таким чином, підкреслив він, за умови, що завтра ми звільнимо півострів, відразу ж виникає питання: Крим – знову автономія?

«Ми за чотири роки не вирішили цієї колізії – не перетворили Автономну республіку Крим в Кримську область. Відповідно, коли знову замайорить жовто-блакитний стяг над Севастополем, виникне питання, чи ми знову маємо те ж саме, з чого і починали», – наголосив Дмитро Снєгирьов.

Таку думку прокоментував заступник директора кримськотатарського телеканалу ATR Айдер Муждабаєв, запитавши, чи кримські татари повинні зовсім зникнути.

«Йдеться лише про зміну статусу на Кримську область. У нас унітарна країна. Вона не передбачає національних автономій. І в цьому основний аспект – давайте почнемо з того, що за чотири роки нічого в цій колізії не зроблено. Ми знову заклали міну уповільненої дії до моменту звільнення Криму», – заявив співзасновник ГІ «Права справа».

Окрім цього він зазначив, що всі говорять про те, що потрібно працювати з «ватою», витісняти її. Проте, підкреслив Снєгирьов, 78% населення Криму – «вата», то куди ж ми будемо її витісняти?

«Що зроблено для того, аби ця «вата» стала проукраїнською? ATR зі своїм глядачем працює прекрасно. Але які телеканали ще працюють над цим? Я говорю про політику держави – що робиться для того, аби населення в мізках перевернулося і відчуло себе українцями?», – запитує активіст.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 17:28 :24